یکشنبه 8th مارس 2015 , ساعت: 10:03کد مطلب : 75222 نسخه قابل چاپ
درخواست وزیر ارشاد از قوه قضائیه:

به جای لغو کنسرت، به ما تذکر دهید

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در واکنش به لغو برگزاری کنسرت‌های موسیقی در برخی شهرهای ایران گفته است: “از مراجع قضایی می‌خواهیم به جای برخورد با کنسرت، به ما تذکر دهند.”
به گزارش بی بی سی آقای جنتی تاکید کرده که روند صدور مجوز برای کنسرت‌های موسیقی با “نهایت دقت” از سوی وزارت ارشاد انجام می‌شود تا اجرای کنسرت‌های مجوز گرفته “از نظر فرهنگی مخالف موازین نباشد.”
به گزارش خبرگزاری مهر، آقای جنتی گفته “تلاش ما این است که موسیقی ها شعری فاخر داشته باشد و اجرایی درست. وقتی وزارت ارشاد با چنین حساسیتی برای این مسئله مجوز می‌دهد انتظار ما از مقامات قضایی و سایر مسئولان هم این است که اجازه دهند طبق روال کار انجام شود و اگر در مواردی خلاف موازین موردی پیش آمده به ما تذکر دهند و ما هم با همه وجود آن را پذیرا می‌شویم.”
به گفته وزیر ارشاد ایران، تذکر مراجع قضایی به این وزارتخانه، “بهتر از آن است که برخورد قضایی صورت پذیرد و مانع از آن شویم که کنسرتی که بلیت آن فروخته شده، لغو شود.”
تازه ترین اظهارات وزیر ارشاد ایران در مخالفت با لغو کنسرت‌های موسیقی در حاشیه اختتامیه جشنواره شعر فجر بیان شده است.
آقای جنتی هفته قبل نیز گفته بود که لغو اجراهای موسیقی با مجوز ارشاد در نقاط مختلف ایران “موردتایید” وزارتخانه‌اش نیست.
در چند هفته اخیر، نهادهای قضایی و امنیتی در استان‌های مختلف، مانع از برگزاری کنسرت‌های موسیقی شماری از هنرمندان از جمله علیرضا قربانی، سیروان خسروی و گروه لیان شده اند.
در سال‌های اخیر،‌ شماری از کنسرت‌های موسیقی در شهرستان‌های ایران با وجود داشتن مجوز وزارت ارشاد، به دلایل مختلفی از جمله اعتراض گروه‌های مذهبی تندرو و تصمیم گیری مقام‌های محلی، پیش از اجرا لغو شده است.
این روند، در کنار موانع دیگری که برای برنامه‌های موسیقی ایجاد می‌شود، از جمله جلوگیری از اجرای خوانندگان و نوازندگان زن در ماه‌های گذشته، سیر صعودی چشمگیری داشته است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.