شنبه 17th آگوست 2013 , ساعت: 08:08کد مطلب : 49567 نسخه قابل چاپ
درخواست یک سایت محلی استان کرمان از پلیس

به برخورد با افغان ها پایان دهید

سایت محلی «انار پرس» از موج جدید برخورد پلیس با افغان‌های ساکن این شهر در استان کرمان خبر داد.

به گزارش دیگربان این سایت روز شنبه (۲۶ امرداد) نوشته است: «چند روزی است که در آستانه برداشت محصول پسته‌، ماموران نیروی انتظامی انار، برخورد و جمع‌آوری افغان‌ها در انار را آغاز کرده‌اند.»

«انار پرس» افزوده «با توجه به اینکه انار در آستانه پسته‌چینی قرار دارد، معلوم نیست چرا افغان‌ها در این شهر که با کمبود کارگر روبرو است، جمع‌آوری می‌شوند.»

سال گذشته نیز به دلیل اجرای چنین طرحی، چندین بار کشاورزان دست به تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری انار زده و اعلام کرده بودند: «راه‌حل موضوع افغان‌ها، اخراج نیست، بلکه ساماندهی است.»

این سایت محلی در عین حال هشدار داده که «با اخراج افغان‌ها از شهر انار، پای کارگران فصلی به این منطقه باز خواهد شد که تجربه نشان داده این کارگران برای انار تبعات ناخوشایندی دارند.»

هفته گذشته نیز ابراهیم غنچه‌پور٬ فرماندار شهر «جیرفت» در استان کرمان از صدور حکم اخراج ۲۰ هزار تبعه خارجی (افغان) از این شهر خبر داده بود.

براساس تصمیم مقام‌های جمهوری اسلامی حضور افغان‌ها در بسیاری از شهر‌های ایران ممنوع است. این تصمیم با اعتراض‌ فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر همراه شده است.

0

حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.