چهارشنبه 15th می 2013 , ساعت: 01:05کد مطلب : 44041 نسخه قابل چاپ
بانک مرکزی:

به اسکناس بالاتر از ۱۰۰ هزار تومان نیاز داریم

مدیرکل سازمان تولید اسکناس بانک مرکزی گفت: بر اساس بررسی‌ اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی ما به اسکناس فراتر از ۱۰۰ هزار تومانی نیاز داریم.

مجید صنیعی، مدیرکل سازمان تولید اسکناس بانک مرکزی در گفت و گو با ایسنا تاکید کرد: با توجه به این‌که ما در چاپ اسکناس محدودیت داریم و نمی‌توان بعد از اسکناس ۱۰۰ هزار ریالی، مجوز چاپ اسکناس ۵۰۰ هزار یا یک میلیون ریالی را گرفت بنابراین خواه ناخواه بعد از اسکناس ۱۰۰ هزار ریالی باید اسکناس ۲۰۰ هزار ریالی چاپ شود.

وی با بیان اینکه طرح و برنامه این موضوع را به بانک مرکزی ارائه دادیم که با کلیات طرح موافقت شده است اظهار کرد: بعد از تایید وزارت اقتصاد و دارایی در سال جاری نسبت به چاپ و انتشار اسکناس ۲۰۰ هزار ریالی اقدام می‌کنیم.

وی با بیان این‌که تولید اسکناس‌های درشت همیشه در بانک مرکزی مدنظر بوده است گفت: امکان چاپ انتشار اسکناس ۲۰۰ هزار ریالی را در سال جاری خواهیم داشت.

مدیرکل سازمان تولید اسکناس بانک مرکزی همچنین درباره راهکار جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی گفت: برنامه دراز‌مدت ما در این زمینه رفورم پولی است

0

حوزه :
  1. علی

    آسیاب به نوبت فعلا” همان ۲۰ هزار تومانی را چاپ کن.

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.