جمعه 1st فوریه 2013 , ساعت: 10:02کد مطلب : 35871 نسخه قابل چاپ

بهداد سلیمی برای دومین بار به عنوان بهترین وزنه‌بردار دنیا انتخاب شد

وزنه‌بردار فوق سنگین ایران برای دومین بار طی سه سال گذشته عنوان بهترین وزنه برداری جهان را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری، مهرداد سلیمی که در رقابت‌های المپیک لندن با اقتدار موفق به کسب یکی از با ارزش‌ترین مدال‌های طلای بازی‌ها شد، در نظرسنجی سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بالاتر از ایلین ایلیا، وزنه‌بردار سرشناس قزاقستانی‌ها ایستاد و عنوان بهترین وزنه بردار سال ۲۰۱۲ را از آن خود کرد.

بهداد سلیمی که در سه سال گذشته عناوین با ارزشی چون دو طلای جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، طلای المپیک ۲۰۱۲، دو طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ را از آن خورده کرده است، پیش از این در سال ۲۰۱۰ نیز از سوی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری عنوان بهترین وزنه‌بردار سال جهان را به خود اختصاص داده بود.

گفتنی است در نظرسنجی برای انتخاب بهترین وزنه‌بردار سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۳۰۰ کاربر اینترنتی شرکت کردند و پس از بهداد سلیمی از ایران و ایلین ایلیا از قزاقستان، آدرین زیلینسکی از لهستان که در رقابت با کیانوش رستمی مدال طلای دسته ۸۵ کیلوگرم المپیک را به دست آورد به عنوان سومین وزنه بردار برتر سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.

هر چند امید اول قزاق‌ها، یعنی ایلین ایلیا در رقابت با بهداد سلیمی ناکام ماند، اما در بخش زنان هر سه وزنه بردار برتر سال ۲۰۱۲ از قزاقستان بودند. زوالفیا چینشانلو، مایا منزا و سوئیتلانا پودوبدوآ وزنه‌برداران زنی بودند که عناوین اول تا سومین بهترین‌های سال ۲۰۱۲ میلادی را از آن خود کردند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.