سه‌شنبه 26th فوریه 2013 , ساعت: 12:02کد مطلب : 38087 نسخه قابل چاپ
توهین کوچک زاده به خبرنگاران و سکوت هیات رئیسه:

بعضی از خبرنگاران فاسد و هرزه‌نگار هستند!

مهدی کوچک زاده نماینده تهران در صحن علنی مجلس، با اشاره به حضور خبرنگاران در جلسه، گفت: همه کسانی که اینجا هستند درست است که عنوانشان خبرنگار است اما برخی از آنها فاسد و هرزه نگار هستند.

به گزارش مهر، مهدی کوچک زاده نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز در حین بررسی طرحی مربوط به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس که یکی از طرح های داخلی آن درباره محدود کردن عکاسان خبری در جلسه علنی مجلس بود در تذکری آیین نامه ای، گفت: طرحی که امروز برای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس آمده است، ۱۴ ماده دارد که ممکن است که من با یک ماده از آن موافق باشم اما با خیلی از مواد مخالفت داشته باشم. نمی شود برای کلیات همه موارد با یکدیگر رای گیری کرد و این اشکال آیین نامه ای دارد چرا که عنوان طرح با مواد داخل آن نباید مغایرتی داشته باشد. این در حالیست که تک تک این مواد با یکدیگر متفاوت است.

به گزارش مهر، اشاره کوچک زاده درباره موافقتش تنها به بندی از بندی بود که مربوط به محدود کردن عکاسان خبری در جلسه علنی مجلس بود.

 در این حین کوچک زاده با مخاطب قرار دادن ابوترابی فرد گفت: جناب آقای رئیس اجازه بدهید که سخنان من کامل شود. اینگونه که شما در بین سخنان من وارد می شوید در رسانه ها سخنان من نیمه کاره درج می شود و فرمایش شما کامل منتشر می شود و اینگونه عرایض بنده ناقص است. درست است که همه کسانی که اینجا هستند (صحن علنی مجلس) عنوانشان خبرنگار است اما مثل اقشار مختلف که درونشان فاسد نیز وجود دارد برخی از آنان هرزه نگار هستند و نصف حرف های مرا می نویسند.

در ادامه این سخنان ابوترابی ادامه داد: من منظور شما از این موضوع کامل درک کردم و می توان مثل طرح های گذشته شما برخی از مسائل در کلیات موافقیت کنید اما در جزئیات آنها را تغییر بدهید.

به گزارش مهر، در انتهای بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۵ قانون آیین نامه داخلی مجلس، پس از آنکه نظرات موافقان و مخالفان از سوی نمایندگان مجلس استماع شد نمایندگان مجلس با ۱۶۲ رای موافق کلیات این طرح را تصویب کردند و در انتها محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت بدون اشاره مستقیم به سخنان کوچک زاده و توهین او به رسانه ها، گفت: در حین مذاکرات یکی از نمایندگان واژه ای را نسبت به بعضی از خبرنگاران داشتند که ما می خواهیم بگوییم خبرنگاران و اصحاب رسانه مورد احترام آحاد ملت و همکاران ما هستند و امیدواریم که این خبرنگاران محترم متعهد در انجام وظایف خود بیش از پیش موفق باشند.

مهدی کوچک زاده نماینده تهران و عضو جبهه پایداری طراح اصلی طرحی برای محدود کردن عکاسان خبری در صحن علنی مجلس است.

بر اساس این طرح، تصویربرداران اعم از فیلم و عکس از جلسات مجلس فقط در یک ساعت شروع جلسه علنی مجازند حضور پیدا کنند و در مواردی دیگر با تشخصی رئیس مجلس امکان حضور آنان قابل افزایش است.

کوچک زاده پیش از این پیشنهاد داده بود که حضور عکاسان و تصویربرداران خبری تنها در ۱۵ دقیقه اول شروع جلسه امکانپذیر باشد و پس از آن این افراد از جلسه علنی مجلس خارج شوند.

در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس مدت ۱۵ دقیقه به ۱ ساعت افزایش پیدا کرد. علت اصلی که برای محدودیت حضور عکاسان خبری برای حضور در صحن علنی مجلس مطرح می شود این است که برخی طراحان این طرح از جمله کوچک زاده معتقدند این عکاسان از تمامی لحظات حضور نمایندگان همچون آب خوردن، خوابیدن و یا دیگر اعمال آنان در صحن علنی مجلس عکس می گیرند و آن را در رسانه های خود منتشر می کنند و این موضوع در شان نمایندگان نیست و با محدود کردن آنان در صحن علنی مجلس می توان از این موضوع جلوگیری کرد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.