جمعه 23rd مارس 2012 , ساعت: 11:03کد مطلب : 2783 نسخه قابل چاپ
برای اولین بار صورت گرفت

برگزای جشن نوروز در پارلمان اروپا

بنا به ابتکار “احزاب سبز پارلمان اروپا و با همکاری «اتحادیه انجمن های ایرانی در اروپا» امسال برای نخستین بار جشن نوروز درتاریخ  ۲۰/۳/۲۰۱۲  ، در یکی از ساختمان‌های پارلمان اروپا برگزار شد.

به گزارش سایت ملی- مذهبی  در این مراسم خانم‌ها «ایزابل دورانت» معاون پارلمان اروپا، «تاریا کورنبرگ» رئیس امور ایران و اروپا،«نیکل کیل نیلسون» معاون رئیس پارلمان اروپا در امور مغولستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان و ترکمنستان و«جین لامبرت» رئیس پارلمان اروپا در امورآسیای جنوبی،به همراه نمایندگانی از پارلمان اروپا حضور داشتند  و هریک در سخنانی کوتاه نوروز سال ۱۳۹۱ را به مردم ایران و دیگر کشورهایی که این جشن را پاس می دارند، تبریک گفتند.

سپس خانم دکترفیروز نهاوندی، جامعه شناس و پژوهش‌گر ایرانی مقیم بروکسل درباره نوروز مقاله ای به زبان فرانسه قرائت کرد و در آن به تشریح فلسفه نوروز و سمبل‌های آن پرداخت.

در ادامه برنامه هدایا و لوح‌های یادبودی از طرف اتحادیه انجمن های ایرانی در اروپا به نمایندگان اتحادیه اروپا به رسم یادبود و تشکر اعطا گردید.

از  نکات جالب این برنامه اعطای گردنبندی با یک پلاک فروهر به خانم ایزابل دورانت از طرف

انجمن بختیاری‌های مقیم بروکسل و اجرای برنامه سنتی «حاجی فیروز» توسط یک دختر جوان ۱۳ ساله وارائه برنامه رقص‌های سنتی مناطقی از ایران  توسط انجمن بختیاری‌های مقیم بروکسل و گروهی مهمان از کردهای ترکیه و نیز رقص و پایکوبی سایر شرکت‌کنندگان در پایان برنامه بود.

 شایان ذکر است که خانم ایزابل دورانت در سخرانی خود هدف از این برنامه را رساندن پیام صلح و دوستی پارلمان اروپا به مردم ایران در شرایطی دانست که روابط خوب و مطلوبی با دولت ایران

وجود ندارد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.