جمعه 1st مارس 2013 , ساعت: 01:03کد مطلب : 38310 نسخه قابل چاپ
امروز با حضور کنشگران ایرانی برگزار خواهد شد:

بررسی حصر رهبران جنبش سبز در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

بیست و دومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، امروز در ژنو با برگزاری نشستی پیرامون بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران ادامه می‌یابد.

این نشست با حضور کنشگران ایرانی به طور اختصاصی به موضوع حصر رهبران جنبش سبز ، وضعیت روزنامه‌نگاران و همچنین انتخابات آزاد در ایران می‌پردازد.

در این نشست جانبی در محل شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد حسن فرشتیان، پروین بختیارنژاد، عبدالرضا تاجیک ، اردشیر امیرارجمند و محمد صادقی سخنرانی خواهند کرد.

در این نشست که به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران می‌پردازد دکتر حسن فرشتیان، حقوق‌دان با اشاره به مواد قوانین داخلی و پیمان‌ هایی بین‌المللی مورد امضای جمهوری اسلامی ایران، به موارد نقض این مقررات در حبس خانگی رهبران جنبش سبز خواهد پرداخت.

همچنین رضا تاجیک، روزنامه نگار، و فعال ملی-مذهبی نیز به وضعت بغرنج روزنامه‌نگاری و روزنامه نگاران در ایران می‌پردازد.

محمد صادقی فعال سیاسی در نشست بررسی حقوق بشر در ایران در سخنرانی خود به موضوع انتخابات آزاد و تعهدات بین‌المللی جمهوری اسلامی،توجه خواهد کرد.

پروین بختیارنژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق زنان نیز در این نشست، حقوق و مطالبات گروه‌های مدنی در بستر انتخابات آزاد در ایران را مورد بررسی قرار خواهد داد.

دکتر اردشیر امیرارجمند سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید نیز در سخنرانی خود به موضوع حصر رهبران جنبش سبز ایران می‌پردازد.

لازم به ذکر است این نشست جانبی به میزبانی سازمان غیر دولتی سود‌ویند برگزار می‌شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.