یکشنبه 13th می 2012 , ساعت: 09:05کد مطلب : 9107 نسخه قابل چاپ
هشدار سعید جلیلی در مورد احتمال عدم موفقیت مذاکرات بغداد:

برخی اظهارات مقامات غربی غیر سازنده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه هرگونه اشتباه محاسباتی غرب مانع موفقیت گفتگوهای ایران و ۱+۵ در بغداد خواهد بود، تأکید کرد: در بغداد منتظر اقدام برای جلب اعتماد ملت ایران هستیم.

به گزارش  مهر، میشل روکار نخست وزیر اسبق فرانسه عصر امروز با سعید جلیلی دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدارجلیلی با اشاره به رویکرد منطقی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گفتگو و همکاری تصریح کرد: زمان برای راهبرد فشار به پایان رسیده است.

وی با اشاره به برخی اظهار نظرهای غیر منطقی بعضی مقام های غربی و طرح برخی ادعاهای واهی از سوی آنها که بارها نادرستی آن از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد تاکید قرار گرفته است به مسئولین غربی هشدار داد: مقامات غربی دقت کنند برخی اظهارات غیر سازنده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد هرگونه اشتباه محاسباتی غرب مانع موفقیت گفتگوها خواهد بود.

جلیلی تصریح کرد: در بغداد منتظر اقدام برای جلب اعتماد ملت ایران هستیم.

نخست وزیر اسبق فرانسه نیز در این دیدار با اشاره به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اظهار داشت: مردم در اروپا و فرانسه از مدیدریت بحران مالی در ۵ سال گذشته راضی نیستند.

وی با اشاره به عمق معضلات اقتصادی و مالی در غرب خاطرنشان کرد: رای مردم فرانسه به تغییر، به معنای حل بحران اقتصادی در فرانسه نیست بلکه مشکل اصلی این است که امروزه نظام سرمایه داری گرفتار بحران داخلی است.

روکار با اشاره به افزایش میزان فقیران در کشورهای اروپایی گفت: مشکل اساسی این است که هدف اصلی نظام سرمایه داری تامین منافع ثروتمندان است و این امر چشم انداز بهبود اوضاع را تیره و تار می کند.

نخست وزیر اسبق فرانسه با اشاره به اینکه مذاکرات استانبول یک گام مثبت به پیش بود ابراز امیدواری کرد، گفتگوهای بغداد در راستای تفاهم حاصل شده دراستانبول انجام شود تا شاهد خوشنودی و درک متقابل همه طرف ها باشیم.

وی این موفقیت را به نفع همه ازجمله فرانسه دانست.

0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.