شنبه 12th اکتبر 2013 , ساعت: 01:10کد مطلب : 52944 نسخه قابل چاپ
پاسخ قاطع روزنامه جمهوری اسلامی به جواد لاریجانی:

برای ادعای پوچ شما نمی توان هیچ توجیه سیاسی پیدا کرد

دیروز جواد لاریجانی مکالمه روحانی و اوباما را توطئه صهیونیست ها خواند.  روزنامه جمهوری اسلامی نیز در پاسخی قاطع لاریجانی را بازنشسته فکری خواند و  در یادداشتی نوشت:

آقای محمد جواد لاریجانی، پنجشنبه شب در همایش “رابطه با آمریکا” در تالار ابن سینای مشهد مقدس سخنانی به زبان آورد که مجموعه ای از مطالب صحیح و ناصحیح بود. اینکه افراد، اظهارنظر کردن درباره مسائل مختلف را حق خود بدانند نه تنها اشکالی ندارد بلکه لازمه یک جامعه اسلامی، انقلابی و پویاست، اما اظهارنظر کنندگان باید توجه داشته باشند که اگر تلاش کنند بداخلاقی و تهمت زدن را جایگزین واقعیت ها نمایند، به اعتبار خودشان لطمه وارد خواهند کرد.

براساس گزارش خبرگزاری مهر، آقای محمد جواد لاریجانی در بخشی از سخنان خود گفته است: “تماس تلفنی اوباما و روحانی کار درستی نبود… مذاکره و برقراری رابطه (تلفنی) اوباما و روحانی نقشه ای بود که توسط رژیم صهیونیستی به راه انداخته شد و اسرائیل با این اقدام می خواست نشان دهد که رئیس جمهور ما در داخل کشور مورد حمایت نیست و سخنان او در سازمان ملل کاملاً شخصی بوده است.”

اینکه گفتگوی تلفنی اوباما و روحانی کار درستی بود یا نه، موضوعی است که می تواند مورد بحث و حتی نفی و رد و ایراد قرار گیرد، اما اینکه گفته شود “نقشه ای بود که توسط رژیم صهیونیستی به راه انداخته شد” از دایره اظهارنظر و نقد خارج است و یک تهمت و حتی اهانت به رئیس جمهور محسوب می شود. از جایگاه و مسئولیت ریاست جمهوری آقای روحانی هم که بگذریم، اصولاً یک مسلمان در حال کار و خدمت به جامعه اسلامی را متهم به فریب خوردن توسط رژیم صهیونیستی ساختن، نه توجیه قانونی دارد، نه توجیه شرعی و نه توجیه سیاسی. گوینده این سخن بسیار سخیف و توهین آمیز باید برای این ادعا دلیل اقامه کند و درصورت عدم توانائی بر اقامه دلیل، باید در برابر قانون، ملت ایران و بالاتر از همه در پیشگاه الهی به خاطر این ادعای بی دلیل خود پاسخگو باشد.

برای چنین ادعای پوچی نه تنها نمی توان توجیه سیاسی پیدا کرد، حتی عکس آن را به راحتی می توان درک نمود. خشم شدید سران رژیم صهیونیستی از انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری، فریادهای دیوانه وار بنیامین نتانیاهو در سازمان ملل علیه سخنان آقای روحانی، تبلیغات پیوسته و پرحجم رسانه های صهیونیستی علیه رئیس جمهوری اسلامی ایران و سخنانی که نتانیاهو در دیدار خود با اوباما به وی گفت، همه نشان می دهند سران رژیم صهیونیستی و اصولاً صهیونیسم بین الملل از تدابیر دولت روحانی عصبانی هستند و با توسل به ابزارهای مختلف درصدد ناکام ساختن این دولت و به شکست کشاندن تدابیر آن برآمده اند. نمی گوئیم همین سخن آقای محمد جواد لاریجانی هم بخشی از ابزارهای مورد نظر صهیونیست هاست زیرا مانند آقای محمدجواد اهل اصالت دادن به حدس و گمان نیستم ولی به ایشان و کسانی که همنوا با ایشان این روزها از تریبون های مختلف از جمله نماز جمعه و رسانه ملی درصدد کارشکنی علیه دولت هستند تذکر مشفقانه می دهیم که اگر به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه اعتقاد دارند، از رهبر معظم انقلاب بیاموزند که انتقاد خود به بخشی از عملکرد رئیس جمهور و هیأت همراه وی در سفر نیویورک را اولاً همراه با ابزار اعتماد و حمایت گوشزد کردند و ثانیاً انتقاد خود را با ملایم ترین تعبیر بیان نمودند و بهیچوجه سراغ منتسب ساختن این بخش از عملکرد رئیس جمهور به رژیم صهیونیستی نرفتند.

به شخص آقای محمد جواد لاریجانی نیز دو توصیه مهم داریم که امید است به آنها توجهی جدی نمایند.

اول آنکه به تحرکات مشکوک این روزها، که نشان از آغاز یک تلاش همه جانبه از ناحیه شکست خوردگان انتخابات ۲۴ خرداد برای گرفتن انتقام از دکتر روحانی و حامیان وی دارد، توجه نمائید و به این دام خطرناک و بی عاقبت نیافتید.

و دوم آنکه به حافظه تاریخی مردم ایران اعتماد کنید که ماجرای مذاکراه شما با نیک براون انگلیسی، ماجرای کنار گذاشته شدنتان از وزارت خارجه و ماجرای ۸ سال حمایت پرسوز و گدازتان از احمدی نژاد و دلایل آن را به یاد دارند و ممکن است درصورت لزوم آنها را با جزئیات در معرض بازخوانی قرار دهند. این واقعیت ها کاملاً نشان می دهند افرادی از قبیل شما بازنشسته فکری هستید و تلاش هایتان برای ابراز نظرهای بی پشتوانه هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد. توصیه ما به شما اینست که در دوران بازنشستگی فکری، حساب خود را از مجموعه بداخلاقان سیاسی که درحال آتش افروزی هستند جدا کنید و به این تلاش های بی حاصل پایان دهید. شما اگر خود را صاحب نظر سیاسی می دانید باید این نکته مهم برایتان بسیار قابل تأمل باشد که ۸ سال تلاش همه جانبه افراطیون با در اختیار داشتن امکانات مالی گسترده، ابزارهای رسانه ای دولتی و غیردولتی فوق العاده و حتی بهره گیری از قوای قهریه نتوانست هدف مورد نظر این جناح فکری را تأمین کند و در انتخابات ۲۴ خرداد، مردم درست عکس آن هدف را محقق ساختند. مطمئن باشید از این پس نیز اگر با همین فرمان به پیش بروید که این روزها شروع کرده اید، باز هم مردم در جهت خلاف خواسته هایتان حرکت خواهند کرد. آیا بهتر نیست قدری به تفکر مشغول شوید و در عملکرد گذشته خود تجدیدنظر کنید؟!


حوزه :
برچسب ها :
 1. باســـلام،
  به یقین ایشان به بازنشستگی سیاسی رسیده اند، گرچــه ایشان هیچ وقت از اول هم سیاستمدار آن چنانی نبوده اند که مورد قبول ملت باشند! ایشان، هروقت در مورد سیاست صحبت کرده اند مورد ایراد جدی بوده است! وهروقت درمورد حقوق بشــر و زندانی ها و… در مجامع بین المللی صحبت کرده اند، بازهم نه تنها بیشتر به ابهام افزوده اند، بلکه اینقدر ناپخته پاسخ گفته اند مثل همین صحبت هایی که در مورد آقای روحانی گفته اند مورد تمسخر جهانیان آنهــم نه همــه دشمن و خود ملت ایران قرار گرفته اند! قبلا” هم یکی از هم دانشگاهی های ایشان وقتی در مورد قبول داشتن ولایت فقیـــه و…از ایشان سوال کرده بود، ایشان با تمسخر به آن دوست زمان تحصیل گفته بود تو احمقی که با درآمد بسیار متوسط و در یک آپارتمان ۱۲۰-۱۴۰متری زندگی میکنی! من در منزلی زندگی میکنــم که توت فرنگی تازه را از داخل باغچه ی حیاط منزلم می چینــم و میخورم…ول کن این مزخرفات را (نقل به مضمون) ضمن اینکه موضوع تصاحب زمین در ورامین و زمین خواری اش هم در قوه قضائیــه آن یکی برادر هست که ایشان هم هرگز به برادر بزرگتر بی ادبی نخواهد کرد که موضوع را مورد بررسی قرار دهــد!
  آری، به یقین ایشان و امثال ایشان حتی برخلاف آن خوارج معروف که به زعــم خود درد دین داشتند… دردقدرت وثروت دارند. هم ایشان و هم همه ی برادران فرهیخته این آقا که بهرحال در عراق متولد شده اند و همه ی خاطرات بچگی، نوجوانی وجوانی شان در عراق بوده و بدون مبارزه و یایک شب بازداشت و زندانی شدن و… به بهترین پست و مال و ثروت رسیده اند! اینان چنان به ثروت رسیده اند که باعث حسادت بین خودشان گشته تا همانطور یکه در فیلم مذاکرات برادر پنجمی این آقا با سعید مرتضوی در مجلس دیدیم، این برادر کوچکه که وضع زندگی دیگر برادران خودشه دیده و می بینــه و برای اینکه از خانمش احتمالا” به بی عرضه گی و بی لیاقتی متهم نشــه!… میخواست راهــه چنــد ساله را یک شبــه طی کند و به همین دلیل فقــط تقاضای ناقابل ۴۰-۵۰میلیارد تومان پول داشته و یک ویلای آنچنانی در شمال و یک اتومبیــل بازهــم آنچنانی برای رفت وآمد هر تعطیلات به شمال درخواست میکنــه و… دیگر هیــچ! لطفا” برادر قاضی القضاتش پاسخ بدهد اگر این رفتار درد قدرت و ثروت نیست… پس چیست؟. کاش روزی را شاهد باشیم که به ثروت این برادران ! و امثالهــم بررسی عادلانه ای بشود،

 2. ناهید

  این برادران دالتون این روزا نطقشون باز شده جناب قاضی القضات هم این روزا دائما سخنرانی می کنن که ما زندانی امنیتی داریم سیاسی نداریم اقا جواد هم که معلوم نیست از کجا باخبر شدن صهیونیستها تو این جریان دخالت دارن این دالتونها هر چی نداشته باشن که مطمئنا ندارن اعتماد به نفس خوبی دارن کشوری که ریاست قوه قضائیه اش و حقوق بشرش و مقننه این پخمه های بیسواد باشن خدا عاقبت ملت و به خیر کند.

 3. حمید

  اردشیر از اینکه کسی از خاندان لاریحانی مامور مذاکره نیست و ممکن است منافع بریتانیا در نظر گرفته نشود ، عصبانی است .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.