جمعه 12th سپتامبر 2014 , ساعت: 03:09کد مطلب : 67094 نسخه قابل چاپ
پاسخ امام جمعه مشهد به روحانی:

بدون ون و فیلتر مشکلات فرهنگی حل نمی‌شود

احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد گفته بدون «ون»، «پاسبان»، «فیلتر» و «دیوار» نمی‌شود مشکلات فرهنگی را حل کرد.

آقای  علم الهدی این مطلب را در واکنش به سخنان هفته گذشته حسن روحانی در مشهد که از نحوه برخورد با «معضلات» فرهنگی و اجتماعی انتقاد کرده بود٬ بیان کرده است.

به گزارش دیگربان وی گفته «قبول داریم که با ون، پاسبان، فیلتر و دیوار نمی‌شود مشکلات فرهنگی را برطرف کرد»٬ اما بدون این ابزار هم نمی‌توان مشکلات فرهنگی را حل و فصل کرد.

این عضو مجاس خبرگان رهبری اضافه کرده «اقدامات فرهنگی باید همراه با پدافند فرهنگی باشد و در صورتی که پدافند فرهنگی نداشته باشیم هرگونه اقدام فرهنگی جوابگو نخواهد بود.»

حسن روحانی هفته گذشته در جمع گروهی از نخبگان مشهد اظهار کرده بود «مریض با دیوار و فیلتر و ون مداوا نمی‌شود بلکه باید بیمار را نزد متخصص برد.»

روز گذشته نیز صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه به این سخنان واکنش نشان داده و گفته اظهار‌نظر درباره استفاده از «کار علمی» برای رفع «بد‌حجابی» سخن «صوابی» نیست.

لاریجانی اضافه کرده «برنامه‌ریزی درباره امور فرهنگی نیازمند طراحی یک بسته سیاستی جامع و چندجانبه» است که در آن «مجازات برای متخلفان» هم باید وجود داشته باشد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.