چهارشنبه 30th می 2012 , ساعت: 01:05کد مطلب : 10900 نسخه قابل چاپ
نامه خانواده‌های ۴۶ زندانی سیاسی به دادستان تهران:

بترس از ستم بر کسانی که یاوری جز خدا ندارند

خانواده های ۴۶ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه ای خطاب به دادستان با یادآوری عرف جاری و آیین نامه اداره زندان های کشور برای زندانیان، اعم از آنانکه مرتکب جرائم بزرگ قتل و تجاوز و سرقت و یا جرایم کوچک شده اند، تاکید کرده اند که در تبعیضی آشکار توسط شخص شما حقوق قانونی و انسانی از فرزندان، همسران، پدران، مادران، و بستگان بیگناه ما که به صرف حق گویی و مبارزه با تقلب و دروغ در بند به سر می برند سلب شده است.

به گزارش کلمه، این خانواده ها که از سه سال پیش در دادستانی ها و دادگاه ها و راهروهای دادسراها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند در این نامه خاطر نشان کرده اند: ما برای عزیزان خود خواسته هایی فراتر از همه حقوقی که سایر زندانیان از آن برخوردارند و تا پیش از تصدی شما در مورد زندانیان سیاسی بعد از انتخابات به بند ۳۵۰ حتی در این زندان به رسمیت شناخته می شد، نداریم. آیا در کشوری که مدعی اجرای عدل اسلامی است اینها انتظاری گزافه است؟

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران

با سلام

عرف جاری و آیین نامه اداره زندان های کشور برای زندانیان، اعم از آنانکه مرتکب جرائم بزرگ قتل و تجاوز و سرقت و یا جرایم کوچک شده اند، به حکم شئون انسانی آنان و خانواده هایشان حقوقی را به رسمیت می شناسد که در تبعیضی آشکار توسط شخص شما از فرزندان، همسران، پدران، مادران، و بستگان بیگناه ما که به صرف حق گویی و مبارزه با تقلب و دروغ در بند به سر می برند سلب شده است.

تا حدی که شما برقراری یک ارتباط ساده تلفنی را توسط زندانی مظلومی که عزیز خود را از دست داده است، منوط به اجازه مستقیم شخص خود کرده اید، گویی دادستان استانی که یک پنجم جمعیت کشور را در بر می گیرد وظیفه ای مهمتر از تعدی به حقوق انسانی زندانیان سیاسی ندارد.

چگونه خواهد بود اگر خانواده شما در شهرستان زندگی کنند و وسیله ای جز چنین ارتباط تلفنی ناممکن برای اطلاع از حال شما نداشته باشند؟ چگونه خواهد بود اگر فرزندان دانش آموز شما به دلیل تلاقی وقت ملاقات با ساعات تحصیل در بخش اعظم سال از شنیدن صدای پدر خود محروم شوند؟ چگونه خواهد بود اگر عزیزی را از دست داده باشید و فرصت آخرین وداع با او یا خاک او را برای تنها دو روز و علیرغم سپردن سنگین ترین سپرده ها از شما دریغ کنند؟ یا خانواده شما را مجبور کنند که برای به دست آوردن اجازه یک ملاقات حضوری هر بار به حضورش! بروند و اهانت و تحقیر و اذیت دفترداران او را تحمل کنند؟ یا هفته ها کلیه درد، دندان درد، و بیماری های کشنده دیگر را تحمل نمایید تا او میل کند یا فرصت بیاید تا به شما اجازه درمان بیرون از زندان را بدهد؟ یا به شما اجازه دیدار با وکیلتان را ندهند تا از دفاع از خود در دادگاه عاجز باشید؟ اینها و امثال آن سرنوشتی است که ما برای امثال شما آرزو نمی کنیم زیرا بخش اعظم آن بیش از مجازات شما مستلزم مجازات خانواده بیگناهتان است.

آقای دادستان، ما برای عزیزان خود خواسته هایی فراتر از همه حقوقی که سایر زندانیان از آن برخوردارند و تا پیش از تصدی شما در مورد زندانیان سیاسی بعد از انتخابات به بند ۳۵۰ حتی در این زندان به رسمیت شناخته می شد، نداریم. آیا در کشوری که مدعی اجرای عدل اسلامی است اینها انتظاری گزافه است؟

آقای دادستان

إِیّاکَ وَ الظُّلْمَ مَنْ لا یَجِدُ عَلَیْکَ ناصِرًا إِلاَّ اللّهَ عَزَّوَجَلَّ

بترس از ستم بر کسانی که در برابرت یاوری جز خدا ندارند.

ما خانواده های زندانیان سیاسی شما را به عمل به تکالیف انسانی و اسلامی و قانونی تان دعوت می کنیم و به دادخواهی خویش از پیشگاه الهی تهدید می کنیم.

تِلْک الْقُرَی أَهْلَکْنَهُمْ لَمَّا ظلَمُوا وَ جَعَلْنَا لِمَهْلِکِهِم مَّوْعِداً

خانواده زندانیان سیاسی:

۱٫ خانواده بهمن احمدی امویی

۲٫ خانواده حسن اسدی زیدآبادی

۳٫ خانواده سیدعلیرضا بهشتی

۴٫ خانواده محمد رضا مقیسه

۵٫ خانواده فیض الله عرب سرخی

۶٫ خانواده ابوالفضل قدیانی

۷٫ خانواده علیرضا رجایی

۸٫ خانواده عماد بهاور

۹٫ خانواده محمد قلاهری

۱۰٫ خانواده بابک داشاب

۱۱٫ خانواده قاسم شعله سعدی

۱۲٫ خانواده علی ملیحی

۱۳٫ خانواده فرشاد قربانپور

۱۴٫ خانواده عبدالله مومنی

۱۵٫ خانواده عبدالفتاح سلطانی

۱۶٫ خانواده علی جمالی

۱۷٫ خانواده مهران فرجی

۱۸٫ خانواده محمد علی ولایتی

۱۹٫ خانواده رضا انصاری راد

۲۰٫ خانواده سیدحسین رونقی ملکی

۲۱٫ خانواده فریدون صیدی راد

۲۲٫ خانواده مهدی کوهکن

۲۳٫ خانواده عارف درویش

۲۴٫ خانواده رضا مولوی

۲۵٫ خانواده امیراحسان تهرانی

۲۶٫ خانواده جعفر گنجی

۲۷٫ خانواده محمدحسین نعیمی پور

۲۸٫ خانواده محمد صادق رهبری

۲۹٫ خانواده اسماعیل صحابه تبریزی

۳۰٫ خانواده فرزاد طاهری

۳۱٫ خانواده سیدمحمد ابراهیمی

۳۲٫ خانواده حمیدرضا مقدسی

۳۳٫ خانواده علی گودرزی

۳۴٫ خانواده محمد داودی

۳۵٫ خانواده مهدی خدایی

۳۶٫ خانواده جواد علیخانی

۳۷٫ خانواده حمید ایزدیاری

۳۸٫ خانواده امیرخسرو دلیرثانی

۳۹٫ خانواده معصوم فردیس

۴۰٫ خانواده محمدرضا معتمد نیا

۴۱٫ خانواده محمد سیف زاده

۴۲٫ خانواده مزدک علی نظری

۴۳٫ خانواده مصطفی نیلی

۴۴٫ خانواده سیامک قادری

۴۵٫ خانواده حسین زرینی

۴۶٫ خانواده سعید متین پور


  1. ناشناس

    یک تار گندیده موی مرتضوی جناینکار جوان وجویای نام،شرف دارد به این دادستان میانسال که با ظاهر وسوابق موجه، همان اعمال بلکه بدتر را با توجیهات شزعی انجام میدهد.این نامه ها صرفا از باب افشاگری قابل توجیه است وگرنه نرود میخ آهنی در سنگ

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.