چهارشنبه 16th آوریل 2014 , ساعت: 06:04کد مطلب : 62123 نسخه قابل چاپ
سخنان مولوی عبدالحمید در حضور روحانی

با افراط گری و خشونت مخالف هستیم

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مردم و علما از خشونت، افراطی گری و تندروی بیزار هستند چرا که افراط و خشونت هم به ضرر کشور و هم استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش مهر، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان در مراسم دیدار حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با علمای شیعه و سنی که شامگاه سه شنبه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد گفت: امروز روز بسیار درخشان و به یاد ماندنی در تاریخ زاهدان است که ما میزبان مهمانی ارزشمند بودیم که جایگاه بسیار بلندی دارد.

وی با بیان اینکه ما امروز میزبان دولتی بودیم که مسیر اعتدال برای خودش اختیار کرده و در مسیر اعتدال بدور از افراط و تفریط می خواهد حرکت کند. امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی به افراط و تفریط مبتلا است خطاب به رئیس جمهور گفت: استانی که شما به آن سفر کرده اید از تنوع مذهبی و قومی برخوردار است اگر چه ممکن است بسیاری این تنوع را خوب ندانند اما این تنوع فرصتی برای شیعه و سنی و هم اقوام متنوع این دیار است.

وی با بیان اینکه مردم این سرزمین سالیان متمادی با قومیت ها و مذاهب مختلف در کنار یکدیگر به خوبی زندگی کرده اند گفت: علمای شیعه و سنی و همچنین مردم در مراسم ها، عزاداری ها و همچنین جلسات شادی یکدیگر شرکت می کنند و علمای این استان همه دوراندیش هستند و سعه صدر دارند و مسیر اخوت و برادری را طی می کنند.

امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان علما گفت: مردم و علما از خشونت، افراطی گری و تندروی بیزار هستند چرا که افراط و خشونت هم به ضرر کشور و هم استان است. وی با بیان اینکه باید از اختلافات دوری کنیم گفت: کسانی که می خواهند تفرقه و اختلاف ایجاد کند باید علما آنها را ارشاد کنند و وظیفه اسلامی خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه امیدواریم سفر کاروان تدبیر و امید سرآغاز تحول در این استان باشد تصریح کرد: بسیاری افراد که در گذشته روحیه خود را از دست داده بودند از جمله تجار، صنعتگران و کشاورزان امروز امیدوار شدند و به صحنه می آیند و امیدواریم آینده درخشانی از لحاظ اقتصادی، اخوت و امنیت پایدار برای این استان داشته باشیم.

وی در پایان با قدردانی از سخنان امروز رئیس جمهور در جمع مردم زاهدان خاطرنشان کرد: سخنان رئیس جمهور انعکاس بسیار مثبتی در میان مردم این شهر داشته است و بدانید که یک قطره خون که از دماغ شیعه و سنی ریخته شود برای ما فرقی ندارد و نسبت به آن حساس خواهیم بود و ما شدیدا احساس اخوت و برادری می کنیم.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.