پنج‌شنبه 17th ژانویه 2013 , ساعت: 10:01کد مطلب : 34482 نسخه قابل چاپ

بازداشت دو نفر دیگر از اعضای خانواده حسین پناهی، زندانی سیاسی کرد

چهارشنبه ۲۷ دیماه دو نفر دیگر از نزدیکان زندانی سیاسی کرد انور حسین پناهی توسط مأموران امنیتی رژیم ایران بازداشت شده و تلاش نیروهای امنیتی برای دستگیری نفر سوم موفقیت آمیز نبود.

بر اساس اخبار رسیده به کمیته گزارشگران حقوق بشر، دو برادر با نام‌های شیرزاد حسین پناهی و فایق حسین پناهی اهل روستای «قوروچای» از توابع دهگلان در استان کردستان امروز طی مراجعه نیروهای امنیتی به محل سکونتشان بازداشت شده‌اند.

گفتنی است که هفته گذشته و در روز چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ سیروان حسین پناهی فعال مدنی و پسر خواهر زندانی سیاسی کرد انور حسین پناهی، پس از مراجعه نیروهای امنیتی و لباس شخصی‌های وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در استان کردستان و توسط تعداد چهاد دستگاه اتوموبیل در منزل پدریش واقع در روستایی قروچای از توابع شهرستان دهگلان دستگیر شده بود.

سیروان حسین پناهی در هنگام بازداشت از ناحیهٔ بازو شدیداً مورد آسیب قرار گرفته و به گفته یکی از شاهدان احتمالا شکسته است و نیروهای امنیتی اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایل موجود کرده‌اند. بر اساس اخبار رسیده، نیروهای لباس شخصی وابسته به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، پس از آن به جهت بازداشت پسر عمه انور حسین پناهی به نام فاتح حسین پناهی مراجعه کرده که به دلیل عدم حضور ایشان موفق به بازداشتش نشده‌اند. گفتنی است که در ۶ سال اخیر بعد از دستگیری انور حسین پناهی، بیش از ۳۳ نفر از خانواده حسین پناهی بطور جداگانه و به بهانه‌های مخلفت دستگیر شده‌اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.