چهارشنبه 3rd ژوئن 2015 , ساعت: 02:06کد مطلب : 79290 نسخه قابل چاپ
هاشمی رفسنجانی:

این نظام بدون انتخاب مردم اعتباری پیدا نمی‌کند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی شد : انقلابی که امام (ره) طراحی و رهبری کردند، عاری از هرگونه خشونت بود و هیچ‌گاه در برنامه‌ریزی ایشان فعالیت‌های خشن وجود نداشت.

به گزارش ایلنا، هاشمی رفسنجانی عصر امروز در مراسم افتتاح همایش بین‌المللی جهان عاری از خشونت در اندیشه‌ آیت الله خمینی گفت : در این نظام همه امور از قبیل انتخاب رهبری، رئیس جمهور، مجلس شورای اسلامی و کابینه دولت به شکل مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود و این نظام بدون انتخاب مردم اعتباری پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) به حضرت علی(ع) گفت شما می‌توانید ولی باشید اما باید مردم شما را بپسندند چرا که واقعاً رأی‌گیری و خواست مردم اصل معتبری است.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه در این دوره عده‌ای خارج از دین اسلام عمل و حق‌الناس را ضایع می‌کنند، افزود: نباید این کار را به حساب اسلام گذاشت، این کار تعدی به حقوق مردم است و خدا عادل و در عدالتش یک ذره خلل وارد نمی‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز نگرانی از جنایات گروه‌های افراطی به ویژه داعش افزود: داعش بلیه‌ای است که به آسانی نظیرش را در تاریخ نمی‌توانیم پیدا کنیم که متأسفانه رسانه‌های غربی از آن به عنوان دولت اسلامی نام می‌برند و آبروی اسلام و مسلمانان را خدشه دار کرده است.

وی ایران را امن‌ترین کشور منطقه و دنیا توصیف کرد و افزود: امنیت ایران به خاطر مردمی است که راه و زندگی حکومتی خویش را انتخاب کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار امیدواری کرد که بزودی شاهد جهانی آرام و بدون خشونت باشیم و با کشورهای مسلمان و غیر مسلمان ارتباط خوبی داشته باشیم.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.