شنبه 18th آگوست 2012 , ساعت: 05:08کد مطلب : 20518 نسخه قابل چاپ
پیام تبریک کاک حسن امینی، حاکم شرع مردمی کردستان، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

این عید بر همه مسلمانان ایران و جهان مبارک

کاک حسن امینی حاکم شرع کردستان در پیامی به مناسبت عید سعید فطر ضمن تبریک فرا رسیدن این عید به همه مسلمانان ایران و جهان برای آزاد قدس ابراز امیدواری کرد. 

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله وحده، والصلاه و السلام علی من لا نبیّ بعده.

قال رسول الله (ص): «صوموا لرؤیته و افطروا لرؤیته»

اینک با توجّه به عدم ثبوت رؤیت هلال ماه شوال در مناطق هم مطلع با کردستان عزیز، در غروب روز جمعه بیست و نهم ماه مبارک رمضان سال ۱۴۳۳ قمری مطابق ۲۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۱ خورشیدی و ۱۷ آگوست ۲۰۱۲ میلادی، فردا شنبه ۲۸ مرداد آخرین روز ماه مبارک رمضان و یکشنبه ۲۹ مرداد روز عید فطر می باشد. لازم به ذکر است: که صیغه های «صوموا» و «أفطروا» امر و فرمان هستند و برای وجوب که تخطّی از فرمان رسول الله عصیان است و مستلزم بازخواست شدید، و جلوگیری از آن، مقابله و مخالفت، و محادّه و مشاقّه است با خدا و رسول، و خروج از دین اسلام. زیرا الله تعالی می فرماید:

«و من یشاقّ الله فإن الله شدید العقاب» که عقاب شدید جز برای کفار نیست، و می فرماید: «إنّ الذین یحادّون الله و رسوله اولئک فی الأذلّین، کتب الله لأغلِبنّ أنا و رسولی إنّ الله قویٌ عزیز» کسانی که با الله و رسولش «محاده» و تقابل حدود و قانون می کنند خداوند آنان را از زمره ی ذلیل ترین و پست ترین انسان ها قرار خواهد داد که اینهم جز کفار نمی تواند کسانی دیگر باشند، و خداوند آنها را در مصاف با خود و رسولش بحساب می آورد و می فرماید: «در این مصاف و پیکار من و پیامبرم پیروز و غالب خواهیم شد، زیرا الله نیرومند و کاملاً مسلط است.» در نهایت فرا رسیدن این عید حقیقی مسلمانان، عید پیروزی ایمان بر غرایز انسانی و شیطان، عید موفّقیّت در امتحان، عید دور شدن از اهریمن و تقرّب به خداوند رحمان را به شما برادران و خواهران کُرد مسلمان، و به همه ی مسلمانان ایران و جهان تبریک و تهنیت عرض نموده به امید آزادی قدس و دیگر سرزمین های اسلامی اسیر در چنگال دیکتاتورها و منافقان در لباس اسلام و دیگر ملت ها و اقوام مستضعف در سرتاسر جهان. و ما ذلک علی الله بعزیز.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.