پنج‌شنبه 24th دسامبر 2015 , ساعت: 02:12کد مطلب : 89424 نسخه قابل چاپ
انتقاد آیت الله یزدی از ثبت نام گسترده برای خبرگان

این تعداد زیاد کاندیداها اهداف دیگری را دنبال می‌کند

رئیس مجلس خبرگان گفت: شرایطی که برای مجلس خبرگان رهبری در قانون اشاره شده، جمهوریت و اسلامیت را در نظر گرفته است و مهمترین بخش تشکیلاتی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش  مهر، آیت‌الله محمد یزدی پیش از ظهر پنجشنبه در نهمین کمیسیون مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در قم اظهار داشت:  با ادله‌هایی تصمیم گرفته شد تا انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با هم برگزار شود.

وی با بیان اینکه کلید جمهوریت و اسلامیت نظام در دست مجلس خبرگان رهبری است، افزود: شرایطی که برای مجلس خبرگان رهبری در قانون به آن اشاره شده است، هم جمهوریت و هم اسلامیت را در نظر گرفته و این مردم هستند که می‌بایست افراد واجد شرایط را انتخاب کنند.

آیت‌الله یزدی همچنین عنوان داشت: همزمانی برگزاری انتخابات مجلس خبرگان با انتخابات مجلس شورای اسلامی نباید موجب فراموشی اهمیت مجلس خبرگان شود، چرا که مجلس خبرگان مهمترین بخش تشکیلاتی نظام جمهوری اسلامی ایران است و از این مجلس است که رهبری تعیین می‌شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: اعضای خبرگان با انتخاب مردم و بر اساس سهمیه هر استان معرفی می‌شوند که مهمترین وظیفه آنها تعیین رهبری است.

وی افزود: در ابتدای انقلاب، مردم امام راحل را به رهبری انتخاب کردند و امام خمینی(ره) نیز قبل از پیروزی انقلاب مسئله ولایت فقیه را در حوزه نجف تدریس می‌کرد و بعد از انقلاب نیز به آن امر کرد و سپس این مجلس خبرگان بود که رهبر معظم انقلاب را برای رهبری انقلاب برگزید.

آیت‌الله یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نحوه ثبت‌نام برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: قانون انتخابات نام‌نویسی را برای همگان آزاد گذاشته است و متاسفانه می‌بینیم خانمی با یک وضعیت نامناسب و با بدحجابی برای مجلس خبرگان ثبت‌نام می‌کند و بعد هم مطرح می‌شود که ثبت‌نام که مشکلی ندارد و برای همگان آزاد است.

وی افزود: حدود ۸۰۰ نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند که از این میان ۸۸ نفر به این مجلس راه می‌یابند، بر این اساس این تعداد زیاد کاندیداها به نظر می‌رسد اهداف دیگری را دنبال می‌کند.

آیت‌الله یزدی با بیان اینکه نظارت بر عمل و بقای شرایط موجود در رهبری از دیگر وظایف مجلس خبرگان است، افزود: تحقیقات و بررسی‌های کمیسیون مربوطه نشان می‌دهد نظام اسلامی تاکنون به بهترین وجه ممکن رهبری شده و از فراز و نشیب‌های مختلفی عبور داده شده است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جامعه را نباید در آستانه انتخابات دوقطبی و آن را تکه‌تکه کرد و می‌بایست از همه اقشار برای پیشبرد اهداف مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی استفاده کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: ملت ما نباید اهمیت مجلس خبرگان را فراموش کند و در این راستا باید تحقیقات و بررسی‌های خوبی برای انتخاب خود داشته باشند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: گروه‌بندی‌های سیاسی را باید کنار گذاشت و تنها برای رضای خدا و آینده کشور و آرمان‌های امام راحل وارد صحنه شد و امیدواریم که انتخابات خوبی را در اسفندماه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث جهان اسلام، حادثه کشتار شیعیان نیجریه را موجب نگرانی دانست و افزود: ما این‌گونه اقدامات را محکوم می‌کنیم، توجهیات در این زمینه قابل قبول نیست و گروه حقیقت‌یابی باید در این زمینه تشکیل شود تا علت چنین برخوردهایی با مسلمانان و شیعیان مشخص شود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.