چهارشنبه 4th فوریه 2015 , ساعت: 04:02کد مطلب : 73578 نسخه قابل چاپ
ادعای رادیو اسرائیل

ایران و آمریکا در آستانه توافق هسته ای قرار دارند

رادیو اسرائیل مدعی است دیپلمات های اروپایی به مقامات اسرائیلی گفته اند ایران و آمریکا به توافقی نزدیک شده اند که طبق آن واشنگتن ابقای بخش بزرگی از سانتریفیوژ های ایران را می پذیرد و تهران نیز ثبات منطقه ای را تضمین می کند.

به گزارش فارس، رادیو اسرائیل روز سه شنبه مدعی شد دیپلمات های اروپایی به مقامات اسرائیلی گفته اند ایران و آمریکا به توافقی نزدیک شده اند که بر اساس آن واشنگتن ابقای بخش بزرگی از سانتریفیوژ های ایران را می پذیرد و تهران در ازای آن ثبات منطقه ای را تضمین می کند.

به گفته مقامات اروپایی، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و محمدجواد ظریف همتای ایرانی او، افزایش تعداد سانتریفیوژهایی که ایران می تواند نگه دارد را مورد بررسی قرار داده اند. در ازای آن، ایرانی ها وظیفه دارند از نفوذ خود برای تضمین آرامش در عراق، افغانستان و سوریه استفاده کنند.

مقامات اسرائیلی به نقل از دیپلمات های اروپایی بیان کردند آمریکا در هفته های اخیر در مذاکرات با ایران امتیازاتی زیادی داده است تا جایی که مایل است به تهران اجازه دهد، ۶۵۰۰ سانتریفیوژ را فعال نگه دارد و همزمان تحریم هایی را که طی یک دهه گذشته به اقتصاد ایران آسیب رسانده، لغو کند.

اروپایی ها به اسرائیلی ها گفته اند این امتیازات در ازای تعهد ایران به حفظ ثبات منطقه ای پیشنهاد شده است. به گزارش رادیو اسرائیل، اتحادیه اروپا مخالف ارتباط برقرار کردن میان مسئله هسته ای ایران و سایر مسائل ژئوپولتیک است. در واقع، اروپا تصور می کند که واشنگتن مخفیانه از بروکسل کار انجام می دهد و کری به خودش زحمت نمی دهد که آنها را در جریان مذاکراتی که با ظریف داشته، قرار دهد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.