دوشنبه 1st آوریل 2013 , ساعت: 07:04کد مطلب : 40563 نسخه قابل چاپ
پیام ابولحسن بنی صدر به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی

ایران به کهن سال مردی می نازد که به عهد خود با او وفا کرده است

ابولحسن بنی صدر نخستین رئیس جمهور ایران بعد از انقلاب اسلامی به مناسبت درگذشت احمد صدر حاج سید جوادی پیام تسلیتی منتشر کرد. 

آقای بنی صدر در پیام خود  با ستایش از یک عمر مبارزه صدر  سید جوادی و ایستادن بر اصول استقلال و آزادی درگذشت وی را به خانواده ، مردم ایران و نهضت آزادی ایران تسلیت گفته است. 

متن کامل این پیام به نقل از صفحه فیس بوک وی به شرح زیر است:

صبحگاه یک شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۲، آقای احمد صدر حاج سید جوادی، مردی درگذشت که ۸۰ سال در مبارزه زیست. تمامی این قرن، ایستادگان بر اصول استقلال و آزادی، با استبدادیان وابسته، رویاروی بوده اند و هستند. هریک از آنها که بر آرمان زندگی در استقلال و آزادی ایستاده اند، در یکی از صحنه های مبارزه با فساد و جنایت و خیانت، فعال بوده اند. کم شمار آنها بودند و هستند که، در هر سه عرصه، به مبارزه ایستاده اند. احمد صدر حاج سید جوادی، بدین خاطر که قاضی بود، در عرصه فساد و جنایت سیاسی، و از این نظر، که در جنبش ملی ایران به رهبری مصدق شرکت داشت، در عرصه سیاسی، همه عمر، با استبدادیان، رویارو بود.

بنا بر این که در ۱۲۹۶ به دنیا آمده و در ۱۳۹۲ چشم از جهان فرو بسته است، زندگی او تاریخ نزدیک به یک قرن استقامت، یک قرن ابتلا در پرحادثه ترین قرن ها است. زندگی وقتی ایستادن برحق می شود، همه روزش، روزهای ابتلا است و او کسی است که کهن سال ترین مبارز و پیروز در ابتلاها گشت. اینک، در حالی روی در نقاب خاک وطن می کشد، هم او سرفراز است که در آزمون ها، کامیاب گشته است و هم ایران که به کهن سال مردی می نازد که به عهد خود با او وفا کرده است.

در گذشت او را به خانواده حاج سید جوادی و مردم ایران و نهضت آزادی ایران تسلیت می گویم

ابوالحسن بنی صدر

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.