شنبه 25th آگوست 2012 , ساعت: 06:08کد مطلب : 21299 نسخه قابل چاپ
پیشنهاد فرانسوی ها برای بحران سوریه

ایجاد منطقه پرواز ممنوع بدون اجازه شورای امنیت

در حالی که آمریکا و ترکیه رایزنی های خود را برای  مواجهه با دولت اسد و آینده وسریه بعد از اسد افزایش داده اند  وزیر دفاع فرانسه ایجاد منطقه ممنوع پرواز را بدون اجازه شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح کرده است.

به گزارش عصر ایران “جان ایف لو دریان” وزیر دفاع فرانسه  پیشنهاد کرد کشورهای غربی و هم پیمان، ایجاد منطقه پرواز ممنوع به صورت محدود در سوریه را بدون دریافت مجوز از شورای امنیت ، بررسی کنند.

این برای نخستین بار است که پاریس درباره دخالت بین المللی  بدون اجازه  شورای امنیت در سوریه، سخن به میان می آورد.

فرانسه قبل از این هم مهمترین حامی برقراری وضعیت پرواز ممنوع برفراز لیبی بود.

همچنین دیپلمات ها و مقامات بخش های اطلاعاتی امنیتی و نظامی ترکیه و آمریکا مذاکراتی را از روز پنجشنبه گذشته در آنکارا آغاز کرده اند. این مذاکرات احتمال ایجاد منطقه “جداشده” در سوریه و در پیش گرفتن گام هایی برای منع بهره برداری اعضای مسلح حزب کارگران کردستان (پ ک ک) از ناآرامی های سوریه را بررسی می کند.

سایت الجزیره هم نوشت این نشست ها برای برنامه ریزی عملیاتی با هدف پایان بخشیدن به حکومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه و برنامه برای سوریه بعد از اسد برگزار می شوند.

در این نشست ها واکنش های نظامی، اطلاعاتی امنیتی و سیاسی به اقدامات نظامی دولت سوریه هماهنگ می شود.

همچنین برنامه های اضطراری برای واکنش به استفاده احتمالی حکومت سوریه از سلاح شیمیایی نیز بررسی می شود.

 

 

0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.