سه‌شنبه 21st ژانویه 2014 , ساعت: 01:01کد مطلب : 58369 نسخه قابل چاپ
معصومه ابتکار:

اگر کودک خردسال دارید از تهران بروید/ بنزین مورد استفاده استاندارد نیست

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست در سخنان خود در شورای شهر به سئوالات اعضای شورای شهر پاسخ گفت.

به گزارش خبرآنلاین، او سئوال اسماعیل دوستی را تایید کرد که کیفیت بنزین غیر استاندارد عامل اصلی آلودگی شهرهاست. ابتکار همچنین در مورد شلیک به گوزن داخل پارک پردیسان گفت: ما تصور می کنیم این اتفاق نادرپیامی به سازمان محیط زیست است ولی ما اعلام می کنیم سازمان، سیاست محکمی برای مقابله با شکار غیر مجاز دارد و با ستاد کل نیروهای مسلح توافق نامه امضا کرده ایم تا سلاحهای غیر مجاز جمع شود.

وی ادامه داد:” حیات وحش ما در معرض انقراض است و ما کوتاه نمی آییم تقاضا می کنیم از این پیامها به محیط زیست ندهند که ما خودمان حاضریم به جای محیط زیست قربانی شویم.”

معاون رییس جمهور سئوال اسماعیل دوستی درباره پارازیتها را بی پاسخ گذاشت ولی درباره بنزین غیر استاندارد توضیحات کامل داد  و گفت: “استانداردهای سوخت ۸ سال است به تعویق افتاده ولی ما کوتاه نمی آییم به مهندس زنگنه وزیر محترم نفت تاکید کردیم سوخت باید استاندارد شود ولی واقعیت این است زیرساختهای بخش سوخت مشکل دارد خودرو سازان در سالهای اخیر حتی استاندارد یورو ۲ را هم رعایت نکردند اما ما تکلیف کردیم باید دست کم استاندارد یورو ۴ را رعایت کنند. خوشبختانه مشکلات تحریم به لطف خدا و حمایتهای رهبری و مردم در حال فروپاشی است پس دیگر بهانه ای برای عدم تعویض کاتالیستهای ۸۰ هزار تاکسی در شهر تهران وجود ندارد.”

 از تهران بروید

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود به خانواده هایی که کودک بیمار یا خردسال دارند توصیه کرد از تهران بروند که این راه سریع ترین راه برای گریز از آلودگی هواست.

او در پاسخ به فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورا که پرسیده بود چرا هوا به این اندازه آلوده است که کودکان در بیمارستان ها بستری می شوند توضیح داد: ما همه نگران کودکان خود هستیم راه حل عاجل بیرون رفتن از تهران است.

ریبیس سازمان محیط زیست درباره ساخت و سازها درپارک پردیسان که سئوال علیرضا دبیر بود نیز گفت: همه ساخت و سازها بر اساس مجوز کمیسیون ماده ۵ بوده است و من فقط آنها را تکمیل کرده ام.

وی درباره تغییر نام کمیسیون اجتماعی مجلس به کمیسیون اجتماعی و محیط زیست خبر داد و گفت امیدواریم با تصویب لایحه هوای پاک مشکلات محیط زیست حل شود.

ابتکار در حاشیه جلسه امروز شورا بار دیگر به موضوع پارازیتها و امواج بیماری زا پرداخت و گفت: تاکنون د رسازمان محیط زیست زیر ساختهای مربوط به امواج فراهم نشده بود ولی در مدت ۴ ماه اخیر ما مقدمات این زیر ساختها را فراهم کردیم و عضو کارگروه کاهش آسیب امواج و پارازیتها در دولت شده ایم رییس این کارگروه وزیر ارتباطات است و باید اخبار مربوط به این حوزه را از او جویا شد ولی مطمئن باشید همانطور که درشورای شهر سوم پیگیر مسئله بودیم در سازمان محیط زیست نیز با نگاه حفاظت از مردم در مقابل امواج و پارازیتها تلاش خواهیم کرد امیدواریم این موضوع هرچه زودتر ساماندهی شود.

ابتکار همچنین اعلام کرد کمیته ویژه ای را برای حفاظت از محیط بانان تدارک دیدند او گفت: سعی داری حمایتهای حقوقی خود را در غالب برگزاری دوره های ویژه آموزشی برای محیط بانان و بهتر کردن وضعیت معیشت آنان پیگیری کنیم ابتکار همینطور درباره پیام تصویری خود به محیط بانان توضیح داد و گفت همه محیط بانان این پیام را دریافت کردند و امیدواریم مشکلات آنها کمتر شود.


حوزه :
برچسب ها :
 1. سید حسن

  ممنون از حسن ظن شما خانم ابتکار، اما خود می دانید که این کار، جز برای قشری اندک برای عموم جامعه عملی نیست. من قطع یقین دارم که جان انسان ها برای رژیم منحوس کوچکترین ارزشی ندارد، اما در تعجبم که این جماعت با تولید بنزین سرطان زا، سلامتی خود و بستگانشان را هم نشانه می گیرند و باکی هم ندارند!

 2. سید حسن معززی

  سرکار خانم ابتکار ما که مثل شما و شوهر محترمتون مث بختک نیفتادیم رو این مملکت و ملت تا از بعد از انقلاب و گروگانگیری سفارت آمریکا فقط بخوریم و بخوریم و بخوریم که تا هفتصد نسل بعد هم اگر کار نکنند مشکل نداشته باشند!!!
  ما زن و شوهری باید سگ دو بزنیم!!! تا از اون دوقطره آبی که از دست همقطاراتون چکیده، یه لقمه نون بخور نمیرگیرمون بیارد!!!!

 3. رویا

  نسخه ی جمهوری اسلامی برای تمام مشکلات همینه . هوا آلوده است ، از تهران برین . به مسئولین انتقاد دارین ، زندان برین. به نوع حکومت اعتراض دارین ، از کشور بیرون برین .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.