دوشنبه 13th می 2013 , ساعت: 10:05کد مطلب : 43826 نسخه قابل چاپ
فرمانده آمریکایی:

اگر کشوری در خلیج فارس مین بریزد جامعه جهانی وارد عمل می شود

فرمانده ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین روز گذشته در جریان یک کنفرانس خبری در شهر منامه گفت که مانور اخیر آمریکا و ۴۰ کشور دیگر در آب های خلیج فارس ارتباطی به ایران یا هیچ کشور خاصی ندارد و تنها برای تمرین حفظ امنیت در این آبراه بین المللی است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه آدمیرال جان میلرفرمانده ناوگان پنجم دریایی آمریکا ضمن اشاره به این موضوع گفت :” این مانور ربطی به ایران ندارد، این مانوری دفاعی است وخاصیتی تهاجمی ندارد.”

میلر افزود:” پیام ما خطاب به کشور خاصی نیستاین مانور صرفا به منظور تامین محیط امن دریایی است . این مانور ماهیتی کاملا دفاعی دارد و در آب های بین المللی در حال برگزاری است.”

آدمیرال میلر در عین حال افزود:” این منطقه به واسطه عبور کشتی های باری و تجاری منطقه ای مهم برای اقتصاد جهانی به شمار می رود و اگر یک کشور (برای به هم زدن امنیت آن) مین داخل آب بریزد آنگاه جامعه جهانی باید به سرعت وارد عمل شود و منطقه را مین روبی کند.”

این فرمانده نیروی دریایی آمریکا افزود که در این مانور از آخرین تکنولوژی های روز برای مین روبی استفاده می شود.

گفتنی است مانور ضد مین که از هفته جاری آغاز شده است تا اواخر ماه مه به طول خواهد انجامید (بیشتر از دو هفته دیگر). در این مانور از ۳۵ کشتی و ناو و نیز ۱۸ زیردریایی بدون سرنشین استفاده می شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.