یکشنبه 9th دسامبر 2012 , ساعت: 12:12کد مطلب : 31664 نسخه قابل چاپ
ادعای دبیركل جامعه اسلامی اصناف درباره اظهار نظر مشایی خطاب به احمدی نژاد

اگر لازم باشد شهر به شهر برای رای آوردن تو خواهم رفت

بنا به ادعای دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار مشایی در جایی عنوان کرده است که من قصد حضور در انتخابات را نداشتم تا اینکه احمدی نژاد من را متقاعد کرد و گفت اگر لازم باشد شهر به شهر برای رای آوری تو خواهم رفت.

این اظهار نظر در حالی صورت گرفته که اخیرا گزارش ها در مورد احتمال حضور مشایی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم افزایش یافته است.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با  ایلنا، با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری تاکید کرد: جامعه اسلامی اصناف و بازار همواره همراه جبهه پیروان خط امام و رهبری بوده و از اتخاذ تصمیمات مستقل در مورد انتخابات پرهیز می‌کند.

وی ادامه داد: در جبهه پیروان خط امام و رهبری جلسات متعددی داشتیم و تقریبا سند راهبردی برای انتخابات تکمیل شده است. تلاش می‌کنیم تا کارها را نیز بر مبنای آن پیش ببریم البته کارهای مقدماتی تا حد زیادی انجام شده و در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار با اشاره به تعدد نامزدها در جریان اصولگرایی تصریح کرد: یقینا این مساله در صورت ادامه برای جریان اصولگرایی مشکل زا خواهد شد. البته بحث حداقل شدن تعداد نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اگرچه خواست ما است، اما تنها بخشی از آن بر عهده ما قرار دارد و نیم دیگر بستگی به تشخیص خود افراد دارد.

وی افزود: متاسفانه پس از دوره نهم و دهم انتخابات ریاست جمهوری فرهنگ نادرستی ایجاد شد که افراد به خود اجازه می‌دهند حتی در صورت نداشتن ظرفیت‌های لازم در انتخابات شرکت کنند.

کریمی اصفهانی در تشریح پیش بینی خود از آرایش سیاسی گروه‌ها، عنوان کرد: قطعا جبهه پیروان خط امام و رهبری و جبهه پایداری دو طیف اصلی این انتخابات خواهند بود، گروه دیگر اصلاح طلبان هستند که هنوز مشخص نیست با چند گروه در انتخابات حاضر می‌شوند، اما مساله اصلی طیف دولت است که لیدر آنها نیز مشایی خواهد بود، چرا خود در جایی عنوان کرده است، من قصد حضور در انتخابات را نداشتم تا اینکه احمدی نژاد من را متقاعد کرد و گفت اگر لازم باشد شهر به شهر برای رای آوری تو خواهم رفت.

وی با تاکید بر اینکه ۴ گروه نامبرده برای حضور در انتخابات به هیچ عنوان با یکدیگر جمع نخواهند شد، گفت: البته ممکن است در ادامه مسائلی پیش آید که جبهه پایداری نیز به دولت نزدیک شود.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه حمایت احمدی نژاد از مشایی به منزله استفاده از امکانات دولتی برای مقاصد انتخاباتی است، گفت: طیف دولت رقیبی جدی برای اصولگرایان است که تلاش می کند تا برخی مسائل غیر قانونی را در انتخابات دخیل کند و این کار را به گونه ای تنظیم خواهد کرد که چندان مشخص نشود.

کریمی اصفهانی همچنین در مورد اصلاح قانون انتخابات نیز یادآور شد: این حق مجلس است که بتواند در قوانین دخل و تصرف داشته باشد و هرگاه در این مورد به تشخیص نهایی رسید تصمیم بگیرد. بنابراین اینطور نیست که رئیس جمهور بگوید مجلسی‌ها تنها نماینده بخشی از مردم هستند، چرا که در مجلس تصمیم گیرنده یک نفر نیست و کل آرا نتیجه را مشخص می‌کند.

وی افزود: آرای نمایندگان مجلس از آرای رئیس جمهور بالاتر است چرا که آنها خرد جمعی را در تصمیمات خود اعمال می‌کنند و او خرد شخصی خود را در نظر می‌گیرد، پس نباید به خود اجازه اظهارنظر در این مورد را بدهد، بنابراین اگرچه ممکن است احمدی نژاد از اصلاح قانون انتخابات رضایت نداشته باشد، اما نباید تصور کند که کل مردم است، چراکه در نهایت نمایندگان مجلس در این مورد تصمیم خواهند گرفت.


  1. ناظر

    جامعه اسلامی بازار اگر حمایت نکند ، نمک نشناسی کرده است ، سالی پنجاه شصت میلیارد دلار وارادات رقم کمی نیست ، قبول ندارید ؟ از سران موتلفه بپرسید .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.