پنج‌شنبه 9th اکتبر 2014 , ساعت: 11:10کد مطلب : 68125 نسخه قابل چاپ
جواد لاریجانی در پاسخ به گزارش اخیر احمد شهید مدعی شد:

اگر قوه قضائیه کشف کند که در زندان شکنجه بوده‌است؛ همه را مجازات می‌کند!

جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به گزارش اخیر احمد شهید٬ گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران گفته‌است که : در قوانین ما شکنجه ممنوع است و اگر دستگاه قضایی آن را کشف کند که در زندان شکنجه بوده است همه را مجازات می‌کند. وی در ادامه با دفاع از سرکوب روزنامه نگاران گفته‌است که: بیان مطلب یک فعل است و در همه جای دنیا شما نمی‌توانید هر مطلبی را بیان کنید.

به گزارش ایسنا وی در ادامه ادعا کرده‌است که: الان شما در داخل روزنامه های انگلیس اگر مطلبی علیه ملکه بنویسید که توهین باشد بلافاصله جریمه می‌کنند ؛ زندان می‌اندازند و روزنامه را تعطیل می‌کنند همانگونه که چند ماه پیش این اتفاق افتاد. هر فعلی طبق قوانین کشور یک مسئله ای دارد اما هیچ کسی به خاطر آزادی بیان و گفتن مطلبی علیه دولت اعدام نشده است و این‌گونه اظهار نظرها عجیب است. ما در سیستم قضایی که مسئول دادگاه‌های‌مان هستیم سابقه چنین چیزی را نداریم .

وی همچنین مدعی شده‌است:با بهایی ها در ایران براساس تعهد و قرارداد شهروندی برخورد می‌شود و ادامه داده است که : این‌ها از جهات مالی افراد متمولی هستند و در کشور کارخانه و فعالیت مالی دارند و تا از قوانین جمهوری اسلامی تخلف نکنند زیر پوشش امنیت جمهوری اسلامی ایران هستند. وی افزوده است : بطبع قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ادیان رسمی را در کشور احصاء کرده است و این‌ها جزو ادیان رسمی کشور نیستند، منتها فعالیت‌های مربوط به شهروندی آن‌ها مطابق قانون منعی ندارد و انجام می‌شود و جمهوری اسلامی ایران از افرادی که متعهد به قوانین شهروندی باشند حفاظت می‌کند. اگر فردی تخلف کند هیچ ربطی به شیعه، سنی و غیره ندارد.
وی افزود: یکی از تخلفات مهم، تشکیل فرقه است؛ فرقه یعنی تشکلی که افراد می توانند با اختیارشان وارد شوند اما نمی‌توانند خروج پیدا کنند و اگر از آن فرقه ، تشکل و یا کلوپ خارج شوند مورد انواع مختلف فشارها مانند محرومیت از ارث و حتی تهدید به قتل قرار می‌گیرند.

لاریجانی همچنین گفته است که: ما اکنون پرونده‌هایی داریم که افرادی شکایت کردند و گفته‌اند که ما از فرقه بهائیت یا از فرق دیگر خارج شده‌ایم و دیگر نمی‌خواهیم این فرقه را داشته باشیم اما بلایی بر سر این‌ها آورده‌اند که روزگارشان را سیاه کرده است.
وی همچنین به نقض حقوق بشر در آمریکا اشاره کرده و گفته‌است :همین ماه گذشته دیدیم که پلیس یک سیاهپوست بیچاره را در آمریکا زد و مقابل دوربین با کمال گردن کلفتی ایستاد تا جان داد و گفت کار این سگ تمام شد.

لاریجانی گفت: این نمونه است که در پی آن تظاهرات بزرگی هم برگزار شد. وی افزود: آیا این مثال ها کفایت نمی کند که گزارشگری ویژه در آمریکا بگمارند؟ رکورد دولت انگلیس و اروپایی ها در نژاد پرستی و اسلام هراسی هم همین طور است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.