چهارشنبه 13th فوریه 2013 , ساعت: 05:02کد مطلب : 36890 نسخه قابل چاپ
دستور احمدی نژاد در مورد روند رد صلاحیت ها در انتخابات سازمان نظام پزشکی

اگر روند ردصلاحیت ها اصلاح نشود انتخابات از نظر اینجانب باطل است

در حالی که رد صلاحیت بسیاری از اعضای با سابقه و عموما اصلاح طلب سازمان نظام پزشکی  با اعتراض های فراوانی روبرو شده بود محمود  احمدی نژاد نیز  در نامه‌ای به سرپرست وزارت بهداشت خواستار اصلاح در روند رد صلاحیت‌ها در انتخابات سازمان نظام پزشکی شد و تاکید کرد:چنانچه روند اصلاح نشود و افرادی که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده‌اند با تجدیدنظر احقاق حق نشوند، برگزاری انتخابات خلاف قانون و از نظر اینجانب باطل است.

به گزارش «نسیم»، متن دستور محمود احمدی‌نژاد درباره نامه رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

باسمه تعالی
جناب آقای طریقت
جناب آقای نجار
مطلب صحیح است. باید طبق قانون عمل شود و نظرات شخصی و گروهی و خارج از چارچوب قانون دخالتی نداشته باشد. چنانچه روند اصلاح نشود و افرادی که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده‌اند با تجدیدنظر احقاق حق نشوند، برگزاری انتخابات خلاف قانون و از نظر اینجانب باطل است.

دکتر بیژن گودرزی رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه خود خطاب رئیس دولت دهم  آورده است:

خدمت برادر گرامی جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد
ریاست جمهوری محبوب و محترم اسلام ایران
با عرض سلام و تحیت
احتراماً، به استحضار می‌رساند که چندی است که مقدمات برگزاری انتخابات نظام پزشکی در حال اجرا می‌باشد، عملکرد هیات‌های نظارت بر انتخابات نظام پزشکی شهرستان‌ها، تهران بزرگ و هیأت نظارت مرکزی در روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات هیأت مدیره سؤالات و ابهامات فراوانی را برای جامعه پزشکی فراهم آورده است.

از آن جمله می‌توان به رد صلاحیت تعدادی از پزشکان اشاره نمود که در دوره‌های متوالی مورد اعتماد و وثوق جامعه پزشکی قرار گرفته‌اند و بارها به عنوان رئیس هیأت مدیره شهرستان‌ها، عضو شورایعالی و حتی رئیس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب گردیده‌اند. بسیاری از ردشدگان از جمله اساتید شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر نهادهای دولتی بوده و دارای سوابق انقلابی و از خادمین شناخته شده نظام جمهوری اسلامی می‌باشند.

 براساس قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه‌های مربوطه مراجع پنج‌گانه مورد استعلام در مورد این گروه از نامزدها اعلام نظر نموده‌اند، در کمال تعجب با آنکه پاسخ استعلامات مزبور حاکی از حسن سابقه برخی از این افراد بوده است، معهذا مشخص نیست که هیأت‌های نظارت بنا به کدام مستمسک قانونی ایشان را رد صلاحیت نموده‌اند. در حالی که دولت خدمتگزار از طریق تمهیدات مشروع و قانونی موجبات اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم می‌سازد، معلوم نیست که چرا با رد صلاحیت افراد شاخص و مورد وثوق جامعه پزشکی موجبات دلسردی و عدم اعتماد در این جامعه فرهیخته فراهم می‌آید.

مجمع عمومی نظام پزشکی جمهوری اسلامی به عنوان فراگیرترین مرجع منتخب جامعه پزشکی از مقام منیع ریاست جمهوری تقاضا می‌نماید که با مرعی نمودن کلیه اقدامات قانونی و ملحوظ ساختن تمامی مقدورات، نسبت به اصلاح روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات نظام پزشکی و عملکرد هیأت‌های نظارت مرکزی، تهران و شهرستان‌ها دستور عاجل صادر فرمایند.
امید است به فضل الهی و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) در تحقق اهداف بلند و رفیع انقلاب اسلامی ایران، پیروز، سرفراز و موفق باشید.

دکتر بیژن گودرزی
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران


  1. جواد

    احمدی نژاد با این کار خود در حقیقت هشدار داده است که اگر برخی بخواهند در انتخابات ریاست جمهوری نیز دست به رد صلاحیت نامزدهای بزنند، انتخابات را برگزار نمی کند و آن را باطل می داند.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.