دوشنبه 7th دسامبر 2015 , ساعت: 04:12کد مطلب : 88605 نسخه قابل چاپ

انتقاد هاشمی رفسنجانی از هیاهوی صدا و سیما بر سر “نفوذ”

آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان این نکته که «حکومت اسلامی مردمش را آزاد می‌گذارد و جامعه را محدود نمی‌کند» از هیاهوی صدا و سیما بر سر موضوع “نفوذ” انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دیروز در دیدار جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی، با بیان نمونه‌هایی از تأثیرات یأس و بی‌تفاوتی مردم در انحراف قیام‌های عمومی در افغانستان، مصر و لیبی، گفت: کسانی که خود را متولی افکار مردم می‌دانند و به خود حق می‌دهند برای سرنوشت مردم تصمیم‌گیری ‌کنند، توجه ندارند که انسان‌ها براساس تعالیم قرآنی و شیعی، آزاد و آزاده خلق شده‌اند و نباید کاری کنند که مردم بی‌تفاوت شوند، چون آنچه پایه‌های نظام را محکم و مستحکم می‌کند، حضور امیدوارانه مردم است.

وی  با ارائه توضیحی درباره‌ی اقدامات یأس آور دولت گذشته و همچنین شعارها و برنامه‌های امیدوارانه دولت تدبیر و امید، انتخابات ۹۲ را نمونه‌ای از حضور میلیونی مردم در فضای امیدوارانه توصیف کرد و با اشاره به نام‌نویسی خویش در انتخابات، گفت: امیدی که با تصمیمات درست و منطقی و همچنین مواضع اصولی و اعتدالی دکتر روحانی در آن مقطع برای مردم ایجاد شده بود، خود را در انتخابات نشان داد که جامعه را از انحراف در مسائل اجرایی نجات داد.

آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از مخالفت‌ها و سنگ‌اندازی‌های یک اقلیت تندرو در مسیر حرکت مردم و برنامه‌های دولت برخاسته از آرای مردم، به یأس افکنی‌های بعضی از رسانه‌ها در طول دو سال اخیر و به ویژه در مقطع پس از توافق هسته‌ای و تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: دیدید که حتی وقتی رئیس سازمان بین‌المللی انرژی اتمی بر شفافیت و صلح طلبی اقدامات هسته‌ای ایران تأکید می‌کند، با تیترهای تردیدافکن، سعی می‌کنند جامعه را نا امید کنند و گویا نمی‌دانند که منافع باندی و جناحی باید در خدمت مصالح عمومی جامعه و نظام باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  به تعبیر رهبر جمهوری اسلامی  درباره «حق الناس بودن رأی مردم»، اشاره کرد و گفت: رسانه‌هایی که داعیه‌ی ملی دارند و با پول بیت‌المال اداره می‌شوند، از کنار این راهنمایی و رهنمون تاریخی رهبری به سادگی گذشتند، اما برای یک کلمه «نفوذ» این همه هیاهو و تفرقه‌های سیاسی به راه انداختند، در حالی که نگاه رهبری به این موضوع، بسیار بلند، عمیق و همه جانبه بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با بیان نمونه‌هایی از اقدامات و بیانات برخی از کسانی که خود را متولی مردم در جامعه می‌دانند، بر آزادی افکار و اندیشه در اسلام تأکید کرد و گفت: خداوند به پیامبر اسلام می‌فرماید رسالت شما این است که پیام ما را به مردم برسانید و نباید اجبار کنید، چون ما مردم را مختار آفریدیم تا سود و زیان انتخاب خویش را ببینند و خود و جامعه را در مسیر رسیدن به سعادت اصلاح کنند.

آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اهمیت هر انتخاباتی در نظام اسلامی و به ویژه دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، به تشریح شرایط ایران در سال‌های ۹۰ تا ۹۲ در جهان اشاره کرد و گفت: با انتخاب یک روحانی معتدل، نگاه دنیا به ایران عوض شد و در سیر تدریجی حل مسأله‌ی هسته‌ای، به اینجا رسیدیم که قدرت‌های جهانی از تحریم‌های ظالمانه دست برداشتند و بر حق ایران جهت استفاده از مواهب صلح آمیز انرژی هسته‌ای تأکید کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنان خویش با توصیه‌ی اعضای همه احزاب بر اقدام در مدار قانون اساسی، آنان را از افراط و تفریط در تصمیم و اجرا پرهیز داد و گفت: انتخابات ملاحظات خاصی دارد و تفرقه آرا در میدانی که رقابت‌ها سخت و فشرده است، مناسب نیست و خوب است که احزاب، با برنامه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی، مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنند.

وی افزود: شرط پیروزی سیاسی مردم در نظام‌های مردم سالاری، حضور در انتخابات است و همیشه این‌گونه بود که وقتی حضور مردم پرشور و گسترده باشد، تندروها شکست می‌خورند و منزوی می‌شوند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با توصیه مجدد به احزاب سیاسی که «تلاش کنید مردم زیادتر در انتخابات شرکت کنند»، به تأثیرات داخلی و خارجی برگزاری انتخابات پرشور اشاره کرد و گفت: انتخابات، ملاک امروز پایبندی مردم به نظام است و مردم ایران بارها ثابت کرده‌اند که نظام را دوست دارند و به آرمان‌های امام و شهدا وفادارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری این روایت امام علی(ع) که فرمودند: «ادّبوُا اوْلادِکُم بِغَیْرِ آدابکم فاِنّهُم خَلقُوا لِغَیر زَمانِکُم؛ فرزندان‌تان را برای زمان خودشان تربیت کنید؛ زیرا آنان برای زمانی جز زمان شما آفریده شده‌اند»، تأکید کردند: باید نوجوانان و جوانان ایران را آماده کنیم تا وقتی مسؤولیت گرفتند با شرایط زمان خود هماهنگ باشند و این می‌تواند یکی از برنامه‌های احزاب با هدف کادرسازی باشد.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.