دوشنبه 2nd سپتامبر 2013 , ساعت: 03:09کد مطلب : 50848 نسخه قابل چاپ

انتقاد فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر از مخالفت با سفر احمد شهید به ایران

فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر در ایران از خودداری جمهوری اسلامی از دادن ویزا به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، ابراز تاسف کرد.

به گزارش رادیو فردا این فدراسیون می گوید سخنان اخیر برخی مقام های ارشد ایران که تاکید کرده اند به احمد شهید ویزا داده نخواهد شد، نشان می دهد که ظاهرا دولت جدید ایران قصد دارد در این مورد به سیاست گذشته ادامه دهد.

ایران گزارش های احمد شهید را “مغرضانه” خوانده است.

در بیانیه فدارسیون بین المللی جامعه های دفاع از حقوق بشر آمده است که مجمع عمومی سازمان ملل شصت و هشتمین اجلاس خود را ظرف چند هفته آینده آغاز می کند و احمد شهید باید گزارش تازه خود را ارائه دهد و در صورت ادامه همکاری نکردن ایران، او بهرحال گزارش خود را با منابعی که به آنها دسترسی دارد تهیه خواهد کرد.

خاطرنشان می شود دولت روحانی کمتر از یک ماه است که کار خود را آغاز کرده است. حسن روحانی وعده داده  سند جامع حقوق شهروندی را تهیه کند و در راستای تقویت نقش اقلیت های قومی و مذهبی حرکت کند.

همچنین دولت روحانی وعده داده برای آزادی زندانیان سیاسی رایزنی  کند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.