شنبه 7th جولای 2012 , ساعت: 02:07کد مطلب : 15343 نسخه قابل چاپ
انتقاد شدید هیلاری کلینتون از پکن و مسکو در نشست دوستان سوریه:

اقدامات روسیه و چین غیرقابل تحمل است

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، نمایندگان کشورهای حاضر در نشست “دوستان سوریه” در پاریس را ترغیب کرد تا از روسیه و چین بخواهند به حمایت خود از رژیم بشار اسد پایان دهند.

به گزارش بی بی سی نشست “دوستان سوریه” با حضور نمایندگان ۱۰۷ کشور جهان به منظور یافتن راه‌هایی جدید برای پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه، امروز جمعه، ششم ژوئیه (۱۶ تیر) در پاریس برگزار شد.

آنها در بیانیه پایانی خود بار دیگر خواهان کناره‌گیری بشار اسد از قدرت، اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه دولت سوریه و نیز افزایش کمک‌های مالی به مخالفان آقای اسد شدند.

در پایان نشست پاریس، هیلاری کلینتون گفت که اکنون تمام دنیا نظاره‌گر چند کشور معدودی است که هنوز روی آقای اسد نفوذ دارند تا خیلی قاطعانه به او اخطار دهند اوضاع به مرحله‌ای حساس رسیده و دیگر جایی برای انعطاف‌پذیری باقی نمانده است.

او گفت که روسیه و چین باید متوجه شوند که حمایت از آقای اسد برایشان هزینه خواهد داشت.دولت روسیه اظهارات خانم کلینتون را نامناسب توصیف کرده است.

نمایندگان روسیه و چین در نشست “دوستان سوریه” در پاریس حضور نداشتند.

هیلاری کلینتون صبح روز جمعه در ابتدای این نشست گفت که چین و روسیه با حمایت از آقای اسد چیزی به دست نمی‌آورند و اقدامات این دو کشور غیرقابل تحمل است.

او گفت: “دیگر قابل تحمل نیست که این دو کشور (روسیه و چین) مانع اقداماتی شوند که برای توقف خشونت‌ها در سوریه در پیش گرفته می‌شود.”

کلینتون همچنین خواهان تصویب قطعنامه‌ای از سوی سازمان ملل متحد برای برقراری روند انتقال قدرت در سوریه شد.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.