جمعه 11th می 2012 , ساعت: 11:05کد مطلب : 8847 نسخه قابل چاپ
سرپرست دادسرای جنایی تهران هشدار داد:

افزایش قتل با سلاح سرد در پایتخت

سرپرست دادسرای جنایی تهران، از افزایش قتل های ارتکابی به وسیله سلاح سرد و افزایش خرید و فروش آزاد این سلاح ها به خصوص در تهران خبر داد.

قاضی فخر الدین جعفر زاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: بیشترین قتل های ارتکابی با سلاح های سرد به خصوص با چاقو در تهران به وقوع می پیوندد و تحت عواملی چون افزایش جمعیت و مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم است.

وی ادامه داد: وسیله ارتکاب جرم تاثیری در میزان مجازات افراد ندارد یعنی چه با سلاح های سرد کسی را به قتل برساند یا روش های دیگر هیچ تفاوتی در مجازات این افراد ندارد و قانون گذار صرفا برای نگهداری این گونه اسلحه‌های سرد مجازاتی جز آنچه در ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی تحت عنوان تظاهر یا قدرت نمایی پیش بینی نکرده است.

جعفر زاده خاطر نشان کرد: به نظر من این امکان وجود ندارد که ما تدبیری بیندیشیم که سلاح سرد را از بین افراد جمع آوری کنیم ولی در مورد قمه می توان این موضوع را پیش بینی کرد که جمع آوری شود زیرا به نظر نمی‌رسد استفاده دیگری از قمه وجود داشته باشد جز اینکه در گذشته قمه زنی رواج داشت می توان با مقرراتی برای نگه داری آن وضع و منع قانونی ایجاد کرد و با نگهدارندگان آن برخورد کیفری کرد ولی در حال حاضر مقرراتی در این‌باره نداریم.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.