سه‌شنبه 2nd جولای 2013 , ساعت: 03:07کد مطلب : 47044 نسخه قابل چاپ
رئیس دادگاه کیفری استان تهران

اعلام جزئیات حکم بدوی متهمان کهریزک غیرقانونی است

ساعتی پس از انتشار حکم دادگاه برای متهمان پرونده بازداشتگاه کهریزک، رئیس دادگاه کیفری استان تهران گفت: اعلام جزئیات حکم بدوی غیرقانونی است.

قضات شعبه ۷۶ دادگاه کیفری پس از محاکمه قضات متهم در پرونده کهریزک سه متهم پرونده را در رابطه با اتهام بازداشت غیرقانونی به انفصال دائم از خدمات قضائی و پنج سال انفصال از خدمات دولتی محکوم کردند و متهم ردیف اول (سعید مرتضوی) به دویست هزار تومان جزای نقدی محکوم گردید.

به گزارش فارس، محسن افتخاری٬ رئیس دادگاه کیفری استان تهران، ساعتی پس از انتشار گزارش مذکور توسط رسانه ها، گزارش‌ها درباره جریمه ۲۰۰ هزار تومانی سعید مرتضوی در پرونده بازداشتگاه کهریزک را رد نکرد، اما تاکید کرد اعلام جزئیات این حکم غیرقانونی بوده و “رسانه‌ای که این خبر را منتشر کرده باید از لحاظ قانونی پاسخگو باشد.”

این مقام ارشد قضایی مدعی شد: زمانی که حکم قطعی نیست حتی ما هم اجازه اعلام آن را نداریم و من نمی‌دانم برخی از کجا و با چه اجازه‌ای این‌گونه اخبار را منتشر می‌کنند.

خاطرنشان می شود این حکم با بازتاب های وسیعی در شبکه های اجتماعی مواجه شده است.

بسیاری صدور این حکم را مشابه حکم صادر شده برای متهمان پرونده ۱۸ تیر ۷۸ می دانند.


  1. حمید

    مگر اصل بر علنی بودن دادرسی نیست . مگر علنی بودن دادرسی به این معنی نیست مردم میتوانند در حد گنجایش مکان دادگاه در دادگاه حضور داشته باشند . اصل هم بر این است که رای در جلسه دادگاه اعلام شود . پس این حزعبلات چیست که این رئیس دادگاه جمهوری اسلامی می بافد .

  2. لیلا

    این دادگاه به تمام مردم ایران مربوط است نه فقط خانواده عزیزان جانباخته و باید تمام جلسات دادگاه علنی انجام می گرفت که نگرفت. حال این حق مردم است که تمام جزئیات را بدانند و نسبت به احکام صادره نظر بدهند، پس این حرف های آقای رئیس دادگاه کاملا بی معناست.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.