شنبه 25th آگوست 2012 , ساعت: 10:08کد مطلب : 21229 نسخه قابل چاپ
اتهام:تبلیغ علیه نظام از طریق کمک به زلزله‌زدگان!

اعلام اعتصاب غذای‌تر برخی از بازداشت شدگان روستای سرند

جمعی از بازداشت شدگان روستای سرند در ورزقان که به زندان تبریز منتقل شده‌اند با شکستن اعتصاب غذای خشک وارد اعتصاب غذای‌تر شدند.

به  گزارشگران هرانا، به دلیل وخامت حال جسمی چند تن از بازداشت شدگان در پی افت فشار خون از ظهر امروز اعلام اعتصاب غذای‌تر کردند.

بازداشت شدگان که توسط پلیس امنیت در حین بازداشت و در اداره اطلاعات مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند پس از آزادی ۱۰ تن از ایشان به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.

بر اساس این گزارش صورت و چشم اسماعیل سلمانپور به دلیل اصابت ضربات مشت در شب دستگیری کبود شده است و تا کنون هیچ گونه امکانات پزشکی به بازداشتی‌های کمپ سرند ارائه نشده است.

بازداشت شدگان اعتصابی اعلام کردند در صورت ممانعت از آزادی ایشان از ساعت ۱۴ فردا مجددا وارد اعتصاب غذای خشک خواهند شد.

علی رغم وخامت حال جمعی از بازداشت شدگان مقامات زندان هیچ یک از این افراد را به بهداری منتقل نکرده و هیچ خدمات درمانی‌ای به آن‌ها ارائه نکرده‌اند.

طبق گزارشات رسیده بازداشت شدگان متهم هستند که بهداشت عمومی را از طریق توزیع نان کپک زده به خطر انداخته و هم چنین گزارش شده است، تبلیغ علیه نظام از طریق کمک به زلزله زدگان به ایشان نیز تفهیم شده است.

گفتنی است، برای بازداشت شدگان قرار وثیقه ۵ میلیون تومانی صادر شده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.