پنج‌شنبه 26th جولای 2012 , ساعت: 01:07کد مطلب : 17754 نسخه قابل چاپ
در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران صورت گرفت:

اعتراض عده ای از ایرانیان بهائی، به نسل کشی مسلمانان میانمار

 تنی چند از ایرانیان بهائی، به نسل کشی مسلمانان میانمار در مقابل دفتر سازمان ملل واقع در تهران اعتراض کردند.

به گزارش سایت ملیمذهبی در بیانیه این جمع آمده است:

دفاع از حقوق انسانی، فارغ از مذهب، نژاد و اندیشه وظیفه هر فعال حقوق بشر است. این بار جهان شاهد فجایع تاسف انگیز میانمار است که روح بشریت را جریحه دار ساخته و جهانیان نیز هم­چنان غرق در سکوتی معنادار. در سوریه مردم بی­گناه به فجیع­ترین حالات کشته می­شوند و کرامت انسانی لگد مال می­شود، جنازه کودکان فلسطینی و غزه بر دوش پدران گریان است و جهان نظاره­گر بی تفاوت این وقایع. مسلمانان چچن از حق حیات که والاترین حق انسانیست محروم گشته­اند و جهانیان هم­چنان به دنبال رفاه نسبی برای زندگی.

دولت­ها و دولتمردان امروز بیش از هر روزی مفاهیم مقدسی مانند بشر و انسانیت را به سیاست و منافع سیاسی و حزبی خود آلوده­اند و با اتخاذ سیاست­های دوگانه در برابر فجایع انسانی در گوشه و کنار جهان حقوق اساسی بشر را نادیده گرفته و آن را به ابزاری در راستای اهداف و امیال خود قرار داده­اند. گوئی حقوق بشر بنا به مصلحت حکومت ها تعبیر می شود، چه برای دول غربی که در برابر فجایع انسانی در فلسطین و میانمار سکوت اختیار نموده اند و چه دولتی چون ایران که با نادیده انگاشتن کشتارها و فجایع ملت سوریه و مسلمانان چچن، آن را در خدمت سیاست خارجی خود قرار داده است.

ما جمعی از ایرانیان بهائی ضمن محکوم نمودن نسل­کشی و کشتار بی رحمانه مسلمانان در میانمار، خواستار رسیدگی و پیگیری این وضعیت اسف بار از سوی مجامع بین المللی و سازمان های حقوق بشری هستیم. در حالی که فشار بر پیروان دیانت بهائی در کشور ایران به قوت ادامه دارد و هر روز شاهد دسیسه چینی نیروهای معاند علیه بهائیان ایران هستیم، سعی داریم فراتر از نگاهی سطحی و انتقام جویانه بنگریم و بر حق طبیعی و انسانی مسلمانان ستمدیده میانمار تاکید کنیم. مسلمانانی که به جرم دگر اندیشی، سوخته ی تعصب، جهل و خرافه­گرائی مکتب بودائیسم شده­اند.

در زمانه­ای که مصلحت اندیشی و سازش برای رسیدن به منافع شخصی بر مدعیان مدافع حقوق بشر و حتی برندگان جوایز مختلف صلح و حقوق بشری مستولی گشته، این همنوعان ما در کشور میانمار هستند که چشم امید به حمایت مجامع بین المللی بسته­اند تا کودکان و بیگناهان بیشتری در آتش تعصب و کین کشته نشوند. این جمع فرای هرگونه باور دینی یا سیاسی، به حکم انسان بودن و احترام به شرافت انسانی با وجود انواع آزار و اذیت و تهدید و شکنجه، انزجار و تاسف خود را نسبت به کشتار ددمنشانه و بیشرمانه گروههای تندروی مسلح بودائی وابسته به دولت این کشور، اعلام و ابراز می داریم.

امضاء

نوید خانجانی فرید روحانی واحد خلوصی میثاق افشار


 1. بابک

  چه حرکت زیبایی! آفرین!

 2. ناشناس

  فارغ از این حرکت زیبای بشردوستانه که حتی اگر یک نفره هم باشد شایسته تقدیر است.
  سوال از سردبیری محترم وبسایت ملی مذهبی این است که آیا یک تجمع ۴ نفره با این تیتر همخوانی دارد؟
  عبارت” عده ای از ایرانیان بهایی” یک جمع لااقل چند ده نفره را به ذهن متبادر میکند و نه یک جمع ۴ نفره.
  بهتر بود تیتر میزدید “اعتراض ۴ شهروند بهایی به کشتار مسلمانان برمه در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران”

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.