شنبه 4th می 2013 , ساعت: 11:05کد مطلب : 43083 نسخه قابل چاپ
نیویورک‌تایمز عنوان کرد:

اسراییل به سوریه حمله هوایی کرد

برخی منابع غیر رسمی در آمریکا از حملات هوایی اسراییل به اهدافی در خاک سوریه طی روز های پنج شنبه و جمعه خبر دادند.

به گزارش نیویورک تایمز، یک مقام آگاه آمریکایی گفته است که هواپیماهای اسراییل پنج شنبه شب اهدافی را درون خاک سوریه هدف قرار داده اند.

این مقام آمریکایی بدون اشاره به جزییات این حملات گفته است که هواپیماهای اسراییل وارد حریم هوایی سوریه نشده اند بلکه از آسمان لبنان به سوریه حمله کرده اند.

به گزارش سایت فرارو،بر اساس اعلام مقامات آگاه آمریکایی در این حمله احتمالا یک مرکز تولید سلاح در نزدیکی دمشق و نیز یک کاروان حامل تسلیحات از سوریه به حزب الله لبنان هدف قرار گرفته است.هنوز این خبر به تایید مقامات رسمی آمریکا، اسراییل و یا سوریه نرسیده است.

اسراییل در ژانویه سال جاری میلادی نیز (دی ماه ۱۳۹۱) با حمله به یک مرکز تحقیقات نظامی در شمالغرب دمشق سبب کشته شدن دست کم دو شهروند سوری شد.

مقامات اسراییل در روزهای گذشته نسبت به احتمال انتقال سلاح های شیمیایی سوریه به حزب الله لبنان ابراز نگرانی کرده اند.

در روزهای گذشته مقامات آمریکا نیز تلویحا یا به طور صراحت از احتمال اقدام نظامی خود علیه دولت دمشق در صورت اثبات اتهام استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه مخالفان خبر داده اند.

0

  1. حماسه ایرانی

    مرد می خواهیم برود جلویش را بگیرد. کی بود می گفت دمشق از خوزستان مهم تر است؟ چرا حالا سوراخی را که صدام قایم شده بود را به اجاره می خواهد؟ که عجله کند. نتانیاهو منتظرش است.

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.