دوشنبه 13th آگوست 2012 , ساعت: 04:08کد مطلب : 19860 نسخه قابل چاپ
ارتش آزاد:جان اسیران ایرانی مهم تر از سلامت جان مردم ما نیست

اسد بمباران را متوقف نکند دست به اقدام قاطع خواهیم زد

ارتش آزاد سوریه از خانواده های گروگان های ایرانی خواست بر نظام جمهوری اسلامی ایران فشار وارد کنند تا از پشتیبانی از رژیم اسد خودداری کند.

به گزارش العربیه یکی از اعضای گردان ” البراء” که ۴۸ تن از اتباع ایران را در دمشق به گروگان گرفته است در یک پیام تصویری تاکید کرد : ” بدون شک رژیم اسد رفتنی است و خانواده های بازداشت شدگان برای حفظ روابط بین دو ملت برادر – ایران و سوریه – بر دولت خویش فشار وارد کنند تا حمایت از اسد را متوقف سازد.”

ارتش آزاد سوریه که شاخه نظامی مخالفان رژیم اسد است هفته گذشته ۴۸ تن از اتباع ایرانی که مدعی شده آنها عضو سپاه پاسدران هستند، هنگامی که به وسیله اتوبوس در دمشق در حال تردد بودند با هماهنگی راننده اتوبوس به گروگان گرفت.

سپس ادعا شد برخی از بازداشت شدگان از فرماندهان سپاه پاسدران در آذربایجان غربی و چند شهر دیگر هستند.علی اکبر صالحی وزیر خارجه ایران تایید کرد که تعدادی  از بازداشت شدگان “بازنشسته سپاه و ارتش” هستند.

ارتش آزاد در این بیانیه تاکید کرده است رژیم سوریه دو بار تلاش کرد ” اسیران ایرانی” را آزاد کند اما با شکست مواجه شد.

این سازمان مسلح مخالف، رژیم اسد را مسئول حفظ جان ” اسیران باقی مانده ” دانست و تاکید کرد: “رژیم جنایتکار اسد را مسئول کامل حفظ جان اسیران باقی مانده می دانیم و اعلام می کنیم که پناه بردن به زور اشتباهی است که عواقب آن وخیم خواهد بود.”

گروگان گیران همچنین تاکید کردند تنها در صورت توقف بمباران ها و گلوله باران شهرها و پایان دادن به محاصره شهرها در مورد آزادسازی ” اسیران ایرانی” گفتگو خواهند کرد .

ارتش آزاد اعلام کرد: ” سلامت جان اسیران ایرانی مهمتر از سلامت جان مردم ما نیست و در صورت پاسخ ندادن رژیم به خواسته های ما، اعلام می کنیم که دست به اقدام قاطع خواهیم زد.”

مخالفان همچنین خطاب به مردم سوریه گفتند: “هر چند که برخی کشورها از پشتیبانی از ما شانه خالی کرده اند اما پیروزی نزدیک است.”

خاطرنشان می شود پیش از این ارتش آزاد تهدید به کشتن گروگان های ایرانی در صورت عدم توقف بمباران های رژیم اسد کرده بود.

0

 1. ناظر

  چه خوش خیال هستند کسانی که ماهیت نظام ولایی را درک نکرده اند . همان روزهای اول بنیانگزار اعلام کرد که ما با کسی عقد اخوت نبسته ایم .

  0
 2. ناشناس

  ۴۸ فدایی فدای سر ملت و امپراطوری چند ۱۰۰۰ ساله ایران

  0
 3. حقوق بشر

  اگر پدر یا برادر و یا خودتان را دستگیر میکردند همین نطر خو د خواهانه را می دادید.

  0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.