سه‌شنبه 12th مارس 2013 , ساعت: 02:03کد مطلب : 39142 نسخه قابل چاپ
دبیر همایش «شعبده هالیوود»

از هالیوود به خاطر فیلم آرگو شکایت می کنیم!

محمد لسانی٬ دبیر همایش «شعبده هالیوود» می‌گوید جمهوری اسلامی از همه کارگردانان و سرمایه‌گذاران هالیوود که در تولید فیلم‌های «ضدایرانی» از جمله «آرگو» نقش داشته‌اند شکایت می‌کند.

به گزارش دیگربان  لسانی روز دوشنبه (۲۱ اسفندماه) در گفتگو با خبرگزاری  مهر  این اظهارات را بیان کرده است.

وی گفته که «ایزابل کوتان‌پیر از وکلای بین‌المللی که پرونده‌هایی از این دست که به گونه‌ای ضدصهیونیسم است را قبول می‌کند» به نمایندگی از ایران این شکایت را پیگیری خواهد کرد.

آن‌طور که لسانی گفته این وکیل فرانسوی امروز وارد ایران شده و بخشی از دستمزد وی «به صورت پیش‌پرداخت برای عقد قرارداد پرداخت شده است.»

دبیر همایش «شعبده هالیوود» افزوده که اگر زمانی که فیلم «بدون دخترم هرگز» ساخته شد، جمهوری اسلامی از سازندگان آن شکایت می‌کرد «کار به اینجا کشیده نمی‌شد.»

لسانی گفته که جمهوری اسلامی در این شکایت از کشورهای عربی «الگو» گرفته است.

فیلم آرگو به کارگردانی بن افلک که درباره نجات چند آمریکایی از ایران بدنبال گروگان‌گیری در سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ را روایت می‌کند٬ جایزه بهترین فیلم اسکار امسال را دریافت کرده است.

اعطای این جایزه باعث عصبانیت مقام‌های جمهوری اسلامی شده  است.

محمد حسینی٬ وزیر فرهنگ و ارشاد گفته احتمالا داوران اسکار از اینکه ایران این مراسم را «تحریم» کرده و در آن شرکت نکرده است عصبانی شده‌اند و به همین دلیل به فیلم «آرگو» جایزه داده‌اند.


برچسب ها :
  1. ناظر

    صبر کنید چند روز دیگر مشکل سعید جان مرتضوی حل میشود و بر میگردد سر کار ، خودش پروانه هولیود را لغو میکند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.