یکشنبه 6th اکتبر 2013 , ساعت: 12:10کد مطلب : 52688 نسخه قابل چاپ
شناسایی یکی دیگر از افراد تجمع مقابل فرودگاه

از حمله به سفارت انگلیس تا حمله به خودروی روحانی

هویت یکی دیگر از افراد جمعی که علیه سفر آقای روحانی به آمریکا وفعالیت های دیپلماتیک تیم ایرانی در فرودگاه تجمع کرده و به ماشین دکتر روحانی حمله کردند، شناسایی شد.

سایت انصاف  در گزارشی تحت عنوان «ردپای “مشکات” در حوادث سفارت انگلیس و مهرآباد» نوشته است:

استقبال دور از ذهن گروهی به ظاهر خودسر با تخم مرغ و کفش از دکتر روحانی، تیتر اول خبرگزاری های مهم دنیا شد؛ در حالی که روحانی با دست پر از سفر سازمان ملل به کشور بازگشته بود. اما در بین این چهل نفر متعرض آقای روحانی، چهره هایی آشنایی از “حوزه ی مشکات” به چشم می خورد و نشان از ارتباط آنها با حمله به سفارت انگلیس و سیستماتیک بودن آن دارد.

 به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، دو گروه عمده در این تظاهرات اعتراضی شرکت داشتند؛ گروه اول که در رسانه ها به آنها اشاره شده، با هدایت یکی از مسوولین ارشد ستاد سعید جلیلی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی و نامزد ناکام انتخابات پیشین بود که با برخورد خشن و تهیج آمیز اقدام به پرتاب کفش و تخم مرغ به سمت خودروی رییس جمهور کردند و خبر ها حاکی از دستگیری دو نفر از این افراد حکایت دارد.

 اما در بین عکس های منتشر شده در خبرگزاری ها، تصویر دو روحانی به چشم می خورد. پیگیری خبرنگار انصاف نیوز حاکی از این است که تعدادی از افراد حوزه ی علمیه ی “مشکات” در این تظاهرات اعتراضی شرکت داشته اند. حوزه مشکات از معدود حوزه های تهران است که با نگاهی متفاوت به فقه تاسیس شده و سکان هدایت آن بر عهده ی حجت الاسلام قاسمیان است؛ با سابقه ای در ارتباط با ماجرای تسخیر چند ساعته ی سفارت انگلیس.

ENSAF1

حجت الاسلام قاسمیان سخنران جمع دانشجویانی بود که با عمل غیر قانونی از دیوار سفارت انگلیس بالا رفته و اقدام به تسخیر آن کردند. در خبر های منتشر شده، عامل اصلی وارد شدن جمع معترض به سفارت خانه، سخنرانی هیجانی قاسمیان ذکر کرده بود؛ سایت پارسینه در این باره گزارش داده بود:

“مراسمی در روز سه‌شنبه مورخ ۸ آذر ۱۳۹۰ مقابل سفارت انگلستان در سالروز شهادت استاد بزرگوار دکتر مجید شهریاری با حضور اتحادیه‌های دانشجویی برگزار شد. در ابتدا چند تن از فعالان دانشجویی به نمایندگی از جمع دانشجویی و مردمی که در آنجا حاضر بودند به بیان سخنان خود پرداختند، سپس ‌حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان به سخنرانی پرداختند. پس از پایان سخنرانی ایشان تقریباً فشار حاضرین برای ورود به سفارت آغاز شد و موج اول دانشجویان وارد سفارت شدند و پرچم این کشور در سفارت پایین کشیده شد و پس از این اتفاق دانشجویان به ساختمان‌ها و اماکن سفارت وارد شدند. لازم به ذکر است در آن زمان در سفارت جز معدودی کارمند و کارگر معمولی کسی حضور نداشت.”

تا امروز پای طلاب این حوزه در دو موضوع حساس و مورد انتقاد رهبری به وضوح باز شده است؛ قضیه اول سفارت انگلستان و حالا مراسم استقبال از دکتر روحانی در فرودگاه مهرآباد. به گزارش خبرنگار انصاف نیوز تعداد طلاب حوزه مشکات که در مراسم استقبال برای مخالفت حضور داشتند، بیش از آن دو طلبه ی جلب توجه کننده در عکس های منتشر شده است.


حوزه :
 1. zmane parvaze dubareh ghuha

  می خواهم مثل ما رکسیست های روسی تحلیل کنم . چرا ؟
  چون اینروزها همه تحلیل گران ، فعالان سیا سی ، حتا سران حکومت و بخش بزرگی از اپوزیسیون و روزنامه نگران و نویسندگان و …. همه و همه به روش و شیوه ما رکسیست های روسی تحلیل میکنند . طوری شده که دیگر تشخیص اینکه نوشته و یا تحلیل متعلق به رژیم است ، یا اپوزیسیون ، از یک رسانه فارسی زبان با بودجه کشورهای غربی است یا یک روزنامه کمونیست سابق روسی یا یک گروه مارکسیستی روسی در ایران ، یک مسلمان دو آتشه تندرو در ایران آنرا نوشته یا یک مارکسیست نشسته در آلمان و امریکا ، بسیار مشکل است .
  مساله خطرناک تر میشود وقتی که فا رین پلیسی آمریکایی هم وقتی در مورد ایران مینویسد انگار یکی از حز ب توده یا فدایی آنرا نوشته .
  خلاصه زبان و ادبیات مارکسیستی روسی که روی ان ٧٢ سال است کار شده و سرمایه گذاری گردیده توسط روس ها و عوامل مارکسیست داخلی آنها ، تبدیل شده به زبان رسمی دیپلماتیک در ایران !
  خوب چرا من به خودم زحمت بدهم که به زبان دموکراسی غربی صحبت کنم در کشوری که همه به زبان سیاسی مارکسیستی روسی حرف میزنند و مطالب را آ نگونه میفهمند ؟
  خوب حالا اصل مطلب .
  از قدیم ( منظورم از قاجاریه به اینطرف) ایران میدان رقابت روس و انگلیس بوده . نبوده ؟ آیا وزرای هوادار روس و انگلیس دو طرف مقابل هم نمی نشستند و از منافع روس و انگلیس دفا ع نمی کردند ؟
  آیا اصل د عوای حزب توده با مصدق بر سر منافع روسیه در نفت و گاز شمال و ترس آنها از نزدیکی مصدق به امریکا نبود ؟
  آیا بقایی و شرکا جز حفظ منافع انگلیس هدف دیگری دا شتند ؟
  در دوره کوتاهی آمریکایی ها آمدند در ایران با کودتای ٢٨ مرداد بدون اینکه زیر ساخت های سیاسی را در ایران تغییر دهند مقاطعه کار ساخت روبنای اقتصادی شدند با مدیریت شاه فرنگ رفته و مدرن . اما روس ها همه ارگانهای سیاسی کشور را در چنگ خود داشتند با مارکسیست های روسی ، اندیشه ، سیاست ، فرهنگ ، ارگانهای سیاسی ، وسایل روابط جمعی را کنترل میکردند . به گونه ای که سامان دهندگان دولت شاه توده ایهای توبه کرده بودند ، مثل امروز که فدایی توبه کرده به جای سلطنت طلبان در خارج ، محقق و روزنامه نگار و تحلیل گر شده اند ، توده ایهای اسلام آورده هم در داخل خط میدهند به رهبران ج ا و سرداران سپاه و احزاب اسلامی ! همه اینها به طرز غریبی در یک مورد مشترک هستند : کوبیدن مصدق و مخالفت با برقراری رابطه با امریکا
  انگلیس هم سازمانهای تابع خودش را در میان مذهبی ها داشته و دارداما در برابر مارکسیست های روسی قدرت کمتری دارند .
  امریکا در ایران چه دارد ؟
  به جز مردم سازمان نیافته طبقه متوسط که زیر بمباران تبلیغاتی رژیم ( با ادبیات مارکسیستی روسی ) و اپوزیسیون مارکسیست روسی قرار دارند و هنوز امیدوار به برقراری یک نظم همساز و همسو با آ مریکا هستند و کاری هم از دستشان ساخته نیست جز مشارکت در رای و انتخاب نزدیکترین کسی از میان دست چین شدگان که مدعی باشد که این رابطه را برقرار میکند ( حتا اگر دروغ بگوید ) چه کاری میتوانند بکنند ؟ تحریم ها و جنگی اگر باشد همین طبقه را اول از همه نا بود میکند .

  رقابت انگلیس ( اروپا ) با امریکا در ایران هم آب به آسیاب مارکسیست های روسی و روسیه میریزد

  یعنی ماه و خورشید و فلک به کا م مارکسیست ها ی روسی میچرخند .

  خوب حالا اگر کسانی به سفارت انگلیس حمله کنند و شعار مرگ بر امریکا هم بدهند و به روحانی لنگه کفش پرتاب کنند طبق تئوری مارکسیست های روسی باید به کجا وصل باشند ؟
  سفارت روسیه
  آقای روحانی
  دم اینها را در سفارت روسیه پیدا کنید
  مارکسیست ها ی روسی را بیابید و نقشه های آنها را لو دهید
  وزیر اطلاعات شما باید دوچشمی چند جاسوس روسی را بپاید وگر نه شما هم مثل رفسنجانی و خاتمی و احمدی نژاد در دام ما رکسیست های روسی می افتید و رابطه با امریکا را باید به آب نبات روسی بدهید
  اینکه کسی عما مه بگذارد و یا ریش دلیل نمیشود که جاسوس روسیه نباشد
  ببینید هنوز عده ای برای موشک اس ٣٠٠ تبلیغ میکنند
  تابو را شکستید
  تابو سازان را هم بشکنید
  مثل مصدق باید به مردم ( توده ها ) متکی باشید . اگر زورتان به ارکان قدرتی که لانه جاسوسان روسی شده نمیرسد به رای و نظر مردم ، آنها را تهدید کنید
  مردم ما امروز از زمان مصدق بسیار سیاسی تر هستند و بیشتر هوادار رابطه با امریکا و دموکراسی غربی
  از هیاهوی چپ های روسی در خارج و عوامل ریش دا ر و بی ریش آنها در داخل نهراسید

  هر لنگه کفشی که از اینها دریافت کنید یک گام بیشتر به تصاحب قلب مردم نزدیکتر میشوید
  نترسید حذف شما برای مارکسیست های روسی دیگر امکان پذیر نیست و بسیار پر هزینه است
  تخم مرغ لقی شکسته و ابی از جوی روسیه رفته
  این آب به ان جوی برنمیگردد حتا اگر شما بترسید یا اوباما بلرزد
  ایده نظر سنجی و رفراندوم اتمی عا لی است
  این چماق را بر سر مارکسیست ها ی روسی نگه دارید
  از عربستان سعودی و روسیه و چین فاصله بگیرید
  امروز همه از روسیه و چین گرفته تا برزیل و ویتنام دنبال امریکا میدوند حتا اگر در ظاهر فحش هم بدهند
  رابطه با امریکا برای ایران حیاتی است و بالانس قدرت جدید در منطقه را برقرار میکند به نفع ایران
  آذربایجان شوروی را ببینید چه زیرکانه روسیه را طلاق داد و به امریکا و اسرائیل پیوست
  ا پوزیسیون غیر روسی باید زمینه ساز تنش زدایی با اسرائیل شود
  اگر روحانی نمیتواند این کار را انجام دهد شما ها چه معذ وریتی دارید ؟ مخملباف و بنی صدر پیش گام شدند .

 2. ناظر

  مگر اینها “هویت” هم دارند ؟ اینها همه از دم “حاحی” هستند ، با مواد اولیه یکسان و تکنولوژی واحد . در سایز و رنگ های مختلف .

 3. ناشناس

  ghasemieyan bazie khordeh sahyonista ast

 4. ali manly

  دو سوال از این آقایان مطرح است و از سر انصاف به آن پاسخ گویند:

  ۱- سود برخوردها و تصمیمات تند و تیز این گروه در قبال تسخیر سفارت انگلیس و آمریکایی ستیزی و در مقابله با روحانی تا به حال برای مردم ایران چه بوده است؟
  ۲- دستاوردعدم مذاکرات و قهر از دنیا برای کشور چه میباشد؟

 5. این آقایان حق دارند که باسیاست دولت مخالفت بکنند ودر یک جایی جمع شوند تظــاهرات کننــد…
  اما،حق ندارند به ســرمایــه ملت با ندانم کاری آسیب وارد نماینــد! چنانکه در حملــه به سفارت اینگلستان چنین کردند چرا که کشورما قانونا” باید خســارات وارد شده به سفارت اینگلیس را بپردازد و…
  این آقایان با این اعمال خود نشان دادند که برخلاف ظاهر قضیه چنـدان هم معتقــد به ولایت فقیــه نبوده و نیستنــد! چون،هرکودکی هم میتواند بفهمــد که آنچــه در این سفـر مسئولین ما اتفاق افتـاد، ماننـد شرکت وزیر خارجــه ی ما در جلسه ای با حضور وزیر خارجه آمریکا و سخنرانی های رئیـس جمهور روحانی و بیاناتی که ابراز داشتنـد و حتی تماس تلفنی و…بدون اجازه مقام معظم رهبری نبوده، ایجاست که آقایان نشان دادند که رهنمــودها ودستورات رهبری را هم دلبخواهی می شنوند! یادم افتاد به اتفاقی که ســالهــا پیش افتــاد، روزی که از شهرستان به تهران رفته بودم، تصـادفی در خیابان مطهری چنــد جوانک بسیجی ای را دیدم که لات منشانه مشت بر ســر ۲ پیــر مرد میزدند! پرســان پرســان فهمیــدم که آن ۲ پیــرمرد آقایان مرحوم مهنــدس بازرگان و یار دیرینــه اش مرحوم دکتــرسحـابی بودنــد که خــدا بیـامرزدشان، از ناراحتی ای که آن روز کشیدم چیــزی نمیگویــم، چون حاضـر بودم سپــر آن ۲ بزرگـوار بشــوم و مشت لگــد آن اوباشــان به من بخورد… بهرحال افرادی که از پشت آن کتاب فروشی جلو دفتــر نهضت آزادی می آمدند و بســویی فرار میکردند! یهــــو چشمـم به پیــرمردی دیگر افتــاد که کلاه ای سـاده ولی بصورت کـج برســرداشت مثــل تفنگــداران ! که از ســاختمــان بیــرون آمـــد و بدون ترس خطــاب به آن اوباشــان گفت: برویــد بمیــریــد، و چرا نمیرویــد لبــاس فرم تان را نمی پوشیــد؟ چرا آبروی کشــور و حتی نظــام را می بریــد؟! برای اینکه همــین امشب رادیــو های بیــگانه خواهنــد گفت ایران با داشــتن ارتـش و ادعـای ارتش ۳۶میلیــونی چنــد نفر اوباش مراسمی را بهــم زد و الی تا آخـر…. بعــدها فهمیــدم آن پیــرمرد هم رحیمی نام داشت که گویا از طرفداران مرحوم مصــدق بود و در زمان مرحوم مصــدق افســر بوده… نور به قبــرش ببارد، راستی اگر به حرف همان خــدابیامرز گوش داده بودیــم و قانونی به تجمــع ای اجازه میــدادیم و یا نمیدادیم آیا در این کشــور چماقــداری، خودســـر! و… پا میگرفت؟ من بســواد چنــین فکر نمیکنــم،

 6. سلام..اقای…ALI.MANLI.درایمیلشان.اشاره.نمودند.درقبال.تسخیر.سفارت.انگلیس.و.امریکا.ستیزی…برادر.محترم.کلمه……..تسخیر.سفارت.انگلیس.را.توسط.ایادی.حکومت.اسلامی.درایران..خیلی.مشکل.میتوان.قبول.کرد.چون.دردنیا.وبخصوص.در…..حکومت.اسلامی.ناب..درایران..تسخیر.سفارت.دولت.فخیمه.انگلستان.انهم.توسط.شیعیان.محترم.حکومتی.؟؟؟.امکان.ندارد.مگر.اینکه.دستور.محرمانه.از.جانب.مقامات.محترم.بخش..mi6….سفارت.درایران.صادرشده.باشد.؟؟؟.انهم.برای.منظوری.خاص.؟..داستان.تسخیر.جاسوسخانه.امریکا.در.اول.کار.چیزدیگری.بود؟.با.سپاس.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.