دوشنبه 19th ژانویه 2015 , ساعت: 04:01کد مطلب : 72751 نسخه قابل چاپ
وزیر نفت:

اراده سیاسی برای کاهش قیمت نفت وجود دارد

وزیر نفت با بیان اینکه بخشی از علت کاهش قیمت نفت اقتصادی است، گفت: یک اراده سیاسی نیز مانع بالا رفتن قیمت نفت شده است.

به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه روز دوشنبه در حاشیه مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس صنعت پتروشیمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص نقش آمریکا و عربستان در کاهش قیمت نفت، اظهار داشت: من از هیچ کشوری نام نمی برم.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش قیمت نفت در حال مذاکره با اعضای اوپک هستیم.

زنگنه در خصوص قیمت نفت در بودجه سال ۹۴، اظهار داشت: بودجه را براساس قیمت ۷۰ دلار بسته ایم و کمیسیون تلفیق نیز آن را تصویب کرده و برهمین اساس جلو می رود.

وزیر نفت در خصوص پیش بینی قیمت نفت در سال آینده، خاطرنشان کرد: من در مورد قیمت نفت هیچ صحبتی نمی کنم.

زنگنه همچنین در پاسخ به وعده افزایش ۱۴۰ میلیون مترمکعبی تولید گاز از پارس جنوبی، گفت: من قول تولید ۱۴۰ میلیون مترمکعب را تاکنون نداده ام.

وی اظهار داشت: برای مواجهه با کاهش قیمت نفت باید اعضای اوپک و غیرعضو اوپک با هم همکاری کنند. به نظر می رسد در نهایت همگرایی در اوپک ایجاد شود اما رسیدن به آن مرحله نیاز به زمان دارد.

وزیر نفت در خصوص تاثیر کاهش قیمت نفت بر صنعت تولید شیل های نفتی در آمریکا، گفت: تولید برخی از واحدهای شیل با سطح کنونی قیمت ها صرفه اقتصادی ندارد.

وی افزود: سطح کنونی قیمت ها مانع توسعه صنعت شیل های نفتی در آینده شده و حتی تولید فعلی آن را نیز کاهش می دهد.

وزیر نفت در خصوص پیشنهاد این وزارتخانه برای نرخ بنزین در سال آینده، افزود: وزارت نفت پیشنهادی برای نرخ بنزین ارائه نکرده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.