سه‌شنبه 20th ژانویه 2015 , ساعت: 12:01کد مطلب : 72800 نسخه قابل چاپ
دبیر خانه کارگر اصفهان:

اخراج ۳۰۰ کارگر «راک سرامیک» شهرضا را بحران‌زده می‌کند

«اصغر برشان» دبیر خانه کارگر اصفهان با اشاره به رای هیات حل اختلاف مبنی بر بازگشت به کار کارگران اخراجی راک سرامیک و الزام کارفرما به پرداخت حقوق ایام بلاتکلیفی کارگران گفت: رای هیات حل اختلاف اداره کار شهرضا به اجرای احکام دادگستری رفته است اما کارفرما هنوز از بازگشت به کار کارگران استنکاف می‌کند.

به گزارش ایلنا او افزود: کارفرما با تمسک به قراردادی بودن کارگران اخراجی می‌گوید به دیوان عدالت اداری یا مراجع بالا‌تر شکایت می‌کند و اداره کار حق صدور چنین حکمی را نداشته است، در صورتی که رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری اخراج بر اساس اتمام قرارداد را ملاک عمل ندانسته است.

این فعال کارگری در ادامه بیان کرد: هم اکنون حدود ۷۰ کارگر در کارخانه مشغول به کارند و سازمان تامین اجتماعی لیست بیمه این کارگران را به دلیل ناقص بودن و جای خالی اسامی ۳۰۰ کارگر اخراجی قبول نکرده است.

برشان با اشاره به مصوبه شورای تامین شهرستان شهرضا مبنی بر بازگشت به کار کارگران در ازای بخشودگی جرایم مالیاتی و محیط زیستی کارخانه، گفت: کارخانه راک سرامیک مشکل تولید یا فروش ندارد و کارفرما می‌تواند با بازگرداندن کارگران و همکاری ادارات دارایی و محیط زیست خط تولید را از نو راه اندازی کند اما به بهانه‌های واهی از این کار امتناع می‌کند.

دبیر خانه کارگر اصفهان در پایان گفت: مشکلات کارگران راک سرامیک با همکاری صمیمانه مسئولان شهرستان و استان و همکاری نماینده شهرضا در مجلس شورای اسلامی قابل حل است‌ اما این اتفاق تاکنون نیافتاده است و نماینده منطقه در کمال تاسف به جای پیگیری مشکلات کارگران در جهت حل مساله با کارفرما همصداست و حتی به اداره کار شهرضا به خاطر صدور حکم بازگشت به کار کارگران اعتراض دارد.

ایلنا پیش از این گزارش داده بود ۳۰۰ کارگر راک سرامیک شهرضا در پایان آبان ماه پس از پایان قرارداد کارشان اخراج شدند.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.