دوشنبه 19th آگوست 2013 , ساعت: 12:08کد مطلب : 49644 نسخه قابل چاپ

احمد زید آبادی به مرخصی آمد

دکتر احمد زیدآبادی  فعال ملی-مذهبی و دبیرکل زندانی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) به مرخصی آمد.

به گزارش ادوار نیوز، زیدآبادی روز یکشنبه ۲۷ مراد ۹۲ به قید وثیقه از زندان رجایی شهر به مرخصی آمد.

این روزنامه نگار زندانی در ۲۳ خرداد ۸۸ تنها ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات جنجالی ریاست جمهوری دهم از سوی ماموران امنیتی بازداشت و ۱۴۱ روز در سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین تحت شکنجه برای حضور در دادگاه نمایشی قرار گرفت اما با وجود شکنجه‌های شدید جسمی و روحی حاضر به پذیرش اعترافات ساختگی نشد.

وی در آذر ماه ١٣٨٩ از سوی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال زندان و تبعید در گناباد و ممنوعیت دائم از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی محکوم شد. این رای در دی ماه همان سال از سوی دادگاه تجدید نظر تایید شد. وی در سال ۱۳۷۹ نیز یک سال را در زندان گذرانده بود.

احمد زیدآبادی برنده جایزه قلم طلایی سال ٢٠١٠ موسسه جهانی مطبوعات و جایزه جهانی آزادی مطبوعات سازمان یونسکو و گیامورو کانو در سال ۲۰۱۱ است.


حوزه :
  1. حمید

    کاش گفته میشد که شش سال حبس و تبعید به این خاطر بوده که این بزرگمرد در نوشته های خود از صفت معظم برای بزرگان استفاده نمیکرد . اسباب بزرگی در حکومت علوی !!.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.