چهارشنبه 19th فوریه 2014 , ساعت: 08:02کد مطلب : 60123 نسخه قابل چاپ

احضار دراویش و فشار نیروهای امنیتی برای تعطیلی مجالس درویشی

اداره اطلاعات شهربابک واقع در استان کرمان، اخیرا اقدام به احضار مکرر دراویش و بازجویی و تفتیش عقاید آن‌ها کرده است.

به گزارش سایت مجذوبان نور؛ اداره اطلاعات شهربابک با نصب چند دوربین در مقابل محل برگزاری مجالس درویشی شهربابک و احضار مکرر دراویش گنابادی این شهر سعی در تحت فشار قرار دادن آنان دارد. کاظم طهماسبی که مسئولیت برگزاری مجالس درویشی این شهر را برعهده دارد، از جمله افرادی است که توسط این نهاد امنیتی، احضار و برای تعطیلی مجالس درویشی در این شهر، به شدت تحت فشار قرار گرفته است.

امیرعلی لباف از دیگر دراویشی است که مدت‌ها مسئولیت مجالس فقری این شهر را برعهده داشته و در مدت ۵ سال اقامت اجباری در شهربابک، بار‌ها از سوی دادستانی آن شهر احضار و جهت تعطیلی مجالس فقری تحت فشار قرار گرفته بود. وی اخیرا با اتمام مدت تبعید به شهر خود بازگشته، اما فشار‌ اداره اطلاعات بر دراویش شهربابک بیش از پیش شدت یافته است.

خاطرنشان می‌شود که لباف در سال ۱۳۸۷، به دلیل اقامه نماز جماعت مورد قهر صوفی‌ستیزان و متحجران دینی قرار گرفت و پس از آن، با اعمال نفوذ جمعی از روحانیون و مراجع دولتی در اداره اطلاعات قم و دادگاه آن شهرستان، پس از تحمل نه ماه حبس غیرقانونی به اتهام نشر اکاذیب، علاوه بر ۷۴ ضربه شلاق به ۵ سال اقامت اجباری در شهربابک محکوم شد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.