جمعه 15th فوریه 2013 , ساعت: 01:02کد مطلب : 37065 نسخه قابل چاپ

احضار جمعی‌ از فیلمسازان مستند به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات

پس از بازداشت تعداد زیادی از روزنامه نگاران، تعدادی از فیلمسازان و فعالین بخش سینما نیز طی‌ امروز و چند روز گذشته در ارتباط با اتهام همکاری با رسانه‌های خارج از کشور به وزارت اطلاعات احضار شده‌اند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این فیلمسازان که پیش‌تر به دلیل نمایش آثارشان در تلویزیون‌های برون مرزی مورد بازخواست مقام‌های قضایی و امنیتی قرار گرفته بودند، طی‌ روزهایی اخیر مجددا به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده و در مورد عدم همکاری با این رسانه تعهدنامه امضا کرده‌اند.

لازم بسیاری از این فعالین صنعت سینما و فیلمسازان، پیش‌تر از این و به صورت جدی تری مورد احضار و بازجویی قرار گرفته و تعهدنامه‌هایی مبنی بر عدم همکاری با رسانه‌های خارج از کشور در مورد نمایش آثارشان امضا کرده بودند اما با این همه مجددا طی‌ روز‌های اخیر مورد احضار قرار گرفته و مجددا تعهد داده‌اند که با رسانه‌های خارج از ایران همکاری نداشته باشند.

 


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.