چهارشنبه 1st ژانویه 2020 , ساعت: 02:01کد مطلب : 115575 نسخه قابل چاپ
پیام زهرا رهنورد از زندان اختر:

آیا جمهوری اسلامی، کینه شخصی به نرگس محمدی دارد؟آیا جمهوری اسلامی، کینه شخصی به نرگس محمدی دارد؟ اگر لایحه “صیانت و کرامت و تامین امنیت بانوان” یک شعار تو خالی نیست، ضارب را مجازات کنید و شرایط آزادی نرگس محمدی و دیگر زنان زندانی را تسریع نمایید وگرنه خیلی زود دیر می‌شود

زهرا رهنورد قرآن پژوه و فعال حقوق زنان در پیامی از حصر در واکنش به ضرب و شتم نرگس محمدی در زندان آن را نا‌شی از کینه عمیق نسبت به زنانی دانست که بر ضد ظلم و تبعیض فعالیت می‌کنند و از قوه قضائیه خواست تا با مجازات عاملان، ادعاهای خود در جبران گذشته ها را عملی کند.

به گزارش کلمه، متن پیام دکتر رهنورد از حصر خانگی به شرح زیر است:

آیا جمهوری اسلامی، کینه شخصی به نرگس محمدی دارد؟ آیا غیر از این است که این کینه دارای ریشه‌ای عمیق و با سابقه، در ارتباط با زنانی است که ضدظلم و تبعیض و خواهان آزادی‌های مدنی ملتمان هستند؟ آیا مرگ زهرا کاظمی که با ضرب و شتم دست اندرکاران انجام شد کافی نیست که زندانبانان را از ارتکاب قتلی مجدد که در اثر خشونت‌هائی این چنینی پیش می‌آید به وحشت اندازد؟

آیا محروم کردن یک مادر از دیدار فرزندان در مراحل رشد و در آغوش گرفتن نوگلانش خوی تشنه خشونت آمران و عاملان را کفایت نمی‌کند که حال به ضرب و شتم و تبعید او هم اقدام کرده‌اند؟ اگر قوه قضائیه آنچنان که ادعا می‌کند در پی اعاده حق زندانیان و جبران مافات گذشته هاست، و اگر لایحه “صیانت و کرامت و تامین امنیت بانوان” یک شعار تو خالی نیست، ضارب را مجازات کند و در بهبود شرایط خانم نرگس محمدی و روند آزادی ایشان و سایر زنان زندانی تسریع نماید وگرنه خیلی زود دیر می شود.

زهرا رهنورد – زندان اختر


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.