پنج‌شنبه 25th جولای 2013 , ساعت: 08:07کد مطلب : 48280 نسخه قابل چاپ

آمریکا با دعوت ایران به کنفرانس ژنو ۲ گام اول را بردارد

نشریه اللواء لبنان طی مقاله ای با عنوان “ایران در دوره ی روحانی” نوشت: روز ۱۳ مرداد مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران برگزار می شود.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، این نشریه با اشاره به انتخاب حسن روحانی  از او به عنوان فردی میانه رو و پرگماتیک یاد کرده که به مدت سه دهه در مناصب مختلف حضور داشته است.

اللوا آورده است قول روحانی به تغییر تنها شعاری در جهت کسب رای نبود بلکه او حقیقتا قصد تغییر وجهه ایران دوره ی احمدی نژاد، احیا اقتصاد و یافتن راهی برای لغو تحریم ها را دارد.

اللوا ادامه داده تحلیلگران معتقدند، که امریکا باید در جهت بهبود روابط تهران و واشنگتن گام بردارد. نخستین گام آمریکا می تواند دعوت از ایران برای حضور در کنفرانس ژنو ۲ در مورد سوریه باشد. پیش از این آمریکا با پیشنهاد روسیه برای حضور ایران در کنفرانس مذکور مخالفت کرده بود. واشنگتن همچنین می تواند اعمال تحریم های جدید علیه تهران را به تعویق بیاندازند.

رئیس جمهور جدید ایران قول رویکردی جدید را در سیاست خارجی داده و شاید سوگند او در روز تحلیف خطوط اصلی سیاست های او در داخل و خارج از کشور را روشن می کند.

اللو در پایان آورده است:” کارشناسان بر این باورند که روحانی به اصول جمهوری اسلامی ایران وفادار خواهد ماند اما از افراط گرایی چند سال اخیر که منجر به افزایش دو برابری دشمنان ایران شده دست خواهد برداشت.”

 


 1. خارج از موضوع

  خارج از موضوع

  مسئول محترم سایت

  با سلام:

  ۱- خواهشمند است در بخش تماس با ما
  یک باکس ” message box ” قرار دهید تا کاربران راحتتر بتنوانند
  پیغام خود را ارسال کنند.

  ۲- ضمنا تصویر رهبران ملی – مذهبی از روی سایت حذف شده است
  که این مسئله جای تامل دارد!
  همه انها بنحوی در مبارزات نقش داشتند و یاداوری انها در قبال مبارزاتی
  که داشتند ضروری است

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.