جمعه 27th جولای 2012 , ساعت: 11:07کد مطلب : 17858 نسخه قابل چاپ
مدیر کل زندان‌های استان کردستان:

آمار زندانیان زن مواد مخدر ۱۰۰ درصد افزایش یافته

مدیر کل زندان‌های استان کردستان گفت: آمار مجرمان زن در زمینه مواد مخدر در استان با رشد ۱۰۰ درصدی همراه بوده است.

به گزارش سایت موکریان، اسدالله گرجی‌زاده شامگاه چهارشنبه در سومین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: آمار و جمعیت زندانیان زن در استان در زمینه جرایم مربوط به مواد مخدر با رشد ۱۰۰ درصدی همراه بوده که این زنگ خطر برای استان قلمداد می شود. وی بیان کرد: تعداد زنان مجرم حوزه مواد مخدر در سال ۹۰ از ۱۸ نفر به ۳۶ نفر در سال ۹۱ افزایش پیدا کرده است که این آمار مایه نگرانی جدی است.

مدیر کل زندان های کردستان اظهار داشت: متاسفانه آمار با سوادان دارای مدرک لیسانس در زمینه مواد مخدر نیز با رشد زیادی روبرو بوده است. گرجی زاده با بیان اینکه میزان ورودی‌ها تا ۲۰ درصد کاهش داشته است، عنوان کرد: افراد بدون سابقه کیفری نیز در حوزه مواد مخدر و از ابتدای سال جاری تاکنون رشد بی سابقه ۴۶ درصد و مردها با رشدی ۵٫۹ درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است.

وی اعلام کرد: ورودی زندانی‌های مواد مخدر ۸۹۸ نفر بوده که ۲۴٫۴ درصد رشد داشته است و ۳۴ درصد از این تعداد به صورت رسوبی در زندان‌ها می‌مانند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.