پنج‌شنبه 27th فوریه 2014 , ساعت: 09:02کد مطلب : 60556 نسخه قابل چاپ
فرزند عبدالفتاح سلطانی:

آقای روحانی، برای آزادی زندانیان سیاسی کوشش کنید

به مناسبت روز وکلا، فرزند یکی از وکلای حقوق بشری بازداشتی در زندانهای جمهوری اسلامی، طی نامه ای به حسن روحانی، خواستار اهتمام وی جهت آزادی زندانیان سیاسی – به ویژه وکلای زندانی- شد.

 به گزارش جرس، مائده سلطانی، فرزند عبدالفتاح سلطانی، طی نامه ای به رئیس جمهور حسن روحانی خاطرنشان کرده است: “شما می توانید اینگونه پرونده ها را به هیاتی از پاک ترین متخصصین امنیتی وزارت اطلاعات که از نظر سیاسی و جناحی بی طرف باشند , واگذار کنید تا بازبینی شوند و اگر حقیقت بر شما روشن شد آنگاه با گزارش به دادستان تهران فضا را برای اعاده دادرسی فراهم سازید.امید است به مسوولیت خطیری که در این باره به عهده دارید واقف باشید واجازه ندهید زندانیان سیاسی و بویژه وکلای زندانی ، همچنین پدرم عبدالفتاح سلطانی بیش از این تحمل ستم نمایند.”

 متن نامه مائده سلطانی به شرح زیر است:

آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهور

با سلام و احترام

پیش از آنکه شما به این سمت برسید وکیل دادگستری بودید. کسوت وکالت اقتضا دارد که در هر حال و در همه ی امور در پی اجرای قانون باشید، بویژه آنکه طبق اصل ۱۱۳ قاتون اساسی جمهوری اسلامی ایران مسوولیت اجرای قانون اساسی به عهده شماست. پدرم، عبدالفتاح سلطانی از تاریخ ۱۳۹۰/۶/۱۹ تاکنون بی گناه در زندان بسر می برد هر چند بارها به خاطر دفاع از حقوق موکلین خود زندان را تحمل کرده بود و هر دفعه نیز تبرئه شده بود ولی این بار باندی با همدستی دادستان سابق تهران و ماموران قانون گریز وزارت اطلاعات توانستند در دادگاه بدوی ۱۸ سال محکومیت به حبس توسط قاضی پیرعباسی ( شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران ) برایش بگیرند که در دادگاه تجدیدنظر به ۱۳ سال حبس کاهش پیدا کرد. ممکن است بگویید این موضوع در اختیار قوه قضاییه است!! ولی یادتان باشد که دادگاه های ویژه رسیدگی به این قبیل جرایم ( که فقط ۳ شعبه از ده ها شعبه دادگاه انقلاب می باشند) , همانگونه که آقای علی مطهری در ۱۳۹۲/۱۰/۷ در مجلس شورای اسلامی مطرح کرده بود صرفا بر اساس گزارش های خلاف واقع مامورین وزارت اطلاعات _ که در حال حاضر جزء دولت و کابینه شما هستند _ چنین احکام خلاف شرعی صادر کرده اند! و شما می توانید این قبیل پرونده ها را به هیاتی از پاک ترین متخصصین امنیتی وزارت اطلاعات که از نظر سیاسی و جناحی بی طرف باشند , واگذار کنید تا بازبینی شوند و اگر حقیقت بر شما روشن شد آنگاه با گزارش به دادستان تهران فضا را برای اعاده دادرسی فراهم سازید.امید است به مسوولیت خطیری که در این باره به عهده دارید واقف باشید واجازه ندهید زندانیان سیاسی و بویژه وکلای زندانی ، همچنین پدرم عبدالفتاح سلطانی بیش از این تحمل ستم نمایند.

مائده سلطانی (دختر عبدالفتاح سلطانی )


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.