سه شنبه ۲۸ام آذر ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۲:۰۹کد مطلب : 31504 نسخه قابل چاپ

حلقه ری شهری نیز نامزد ریاست جمهوری دارد

شنیده شده است که

در حلقه پیرامون محمد محمدی ری‌شهری نیز بحث انتخابات سال آینده مطرح است.

طبق همین شنیده نامزد این حلقه محمد شریعتمداری است.

محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی دولت خاتمی و از افراد مورد اعتماد بیت رهبری است. وی همچنین در نهاد اقتصادی فعال در بیت (که قبلا حساب صد امام نامیده می‌شد) یکی از افراد اصلی و موثر (در کنار دیگر افرادی شبیه ایروانی و …) است.

در دولت خاتمی نیز گاه وی فرد مورد اعتماد مشترک بیت – رئیس جمهور برای رسیدگی به برخی مسائل اختلافی از جمله وضعیت بعضی زندانیان سیاسی بود که خبرها حاکی از فشار بازجوها روی آنها برای اعتراف به سناریوهای مورد نظر بازجوها (به طور مثال در هنگام بازداشت صابر- رحمانی –علیجانی) داشت . او مستقیما به داخل امنیتی‌ترین بخش‌های زندان اعزام می‌شد تا خود خبرگیری و داوری کند و گزارش به بیت – رئیس جمهور بدهد.

شایان ذکر است جناح‌های مختلف رقیب در درون ج.ا هریک به فکر کسب موقعیت بالاتری در ساخت قدرت با نزدیک شدن به کرسی ریاست جمهوری و دست‌یابی به منابع سرشار درآمد نفتی دارند.


حوزه :
  1. سیاوش

    مسئله اینها تنها دست‌یابی به منابع سرشار درآمد نفتی نیست داستان مهم تری پشت این رقابت است که باعث می شود اصلاحاتیون در داخل و به طور کلی نیروهای سیاسی داخل و خارج نسبت به این انتخابات هوشمندانه تر رفتار کنند

  2. حامد

    من هم با سیاوش موافقم که مسئله اینها دست یابی به منابع در امد نفت نیست ، مسئله اینها قربانی نشدن برای حفظ نظام است ، اوجب واجبات . نظام به این مرحله رسیده است .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.