دوشنبه ۲۹ام بهمن ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۶:۱۱کد مطلب : 111119 نسخه قابل چاپ

‍ این روزهای دکتر مونا شریعتی

امروز دکتر مونا گرد پیکر مادر چون پروانه ای می گردید .همه فرزندان بزرگوارش دکتر احسان، سوسن و سارا چنین بودند اما داستان مونا به نظرم متفاوت است او به عنوان کوچک ترین عضو خانواده سالیان سال باید چندین نقش متفاوت را به انجام می رسانده است.
مونا امروز دو نفر را از دست داد مادری که علاوه برنقشش جای خالی پدر را نیز برایش پر می کرد.
دکتر مونا همدم روزهای تنهایی پوران شریعت رضوی در روزهای تبعید برادر و خواهران خود از ایران ، در عنفوان کودکی و نوجوانی روزهای سخت زیادی را تجربه کرده است در کنار مادر بوده است. یک بار خانم شریعت رضوی گفتند: این یکی برای خودم ماند هرچند دکتر مونا با پشت سر گذاشتن مراتب علمی اینک یک متخصص در رشته پزشکی است . اما شاید فقط وفقط مونای بزرگوارمان و فرزندان کوچک خانواده هایی از این نوع بتوانند بگویند که تنهایی ها و غربت های زمانه چه بر آنان گذرانده است. والبته چه توانا، چه مدیر چه سربلند زیسته اند.
به دلیل تمامی روزها و شب ها دلتنگی اش و حضور موثر در کنار دکتر پوران ، امروز آرزومند روحی آرام و برقرار برایش باشیم که اگر مادر سفر را برگزیده او علاوه بر تاریخ اندیشه پدری و الطاف مادری و برادر و خواهران بزرگ و قوی چشمانی را دارد که تمام زمان تعقیبش کردند وبا او گریستند و با آرامشش ، آرام گرفتند و با سخنانش تسکین یافتند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.