شنبه 29th ژوئن 2019 , ساعت: 11:06کد مطلب : 113215 نسخه قابل چاپ

هدی صابر فرزند جدایی ناپذیر دانشکده اقتصاد علامه

هدی صابر دانش اموخته کارشناسی اقتصاد از دانشکذه اقتصاد علامه طباطبایی واز فعالان دانشجویی قدیمی آن است. هدی تجربه انقلاب فرهنگی وتعطیلی دانشگاهها را از همین دانشکده لمس کرده بود وتا ایستادن بردرگاه رفیق رهگشا آنی دانشگاه ها رها نکرد واز جمله در دانشکده اقتصاد علامه بویژه تمرکز خاصی داشت ،زیرا خانه علمی او بود ونسلی همدل نیز در کنار او بودند.
اکنون اما خبر تاسف بار برکناری رئیس دانشکده اقتصاد علامه دکتر حسن طائی به بهانه اعطای مجوز به برگزاری نشست رونمایی کتاب فروپاشی او ،بار دیگر پیوند ذهنیت عجین شده با انحصار در فضای دانشگاهی را عیان ساخت.
همین ذهنیت حتی مانع کرسی های آزاد اندیشی شدند وعملا هیچ چراغی در این زمینه روشن نشد .
عجیب تر اینکه تحلیل اقتصادی فروپاشی نظام سابق هم اکنون نیز جز ممنوعیت هاست وبه خاطر آن رئیس دانشکده ،عوض می کنند.
صاحبان قدرت ،بهانه را یک دقیقه سکوت به خاطر کشته شدگان ۸۸ و دعوت از یکی از زندانیان سباسی آزاد شده را قرار داده اند، آنچه گفتنی است نه جلوگیری از یک دقیقه سکوت ونه مانع شدن از ورود زندانیان سیاسی به دانشگاه ،پرونده باز انتخابات ۸۸، را، مختومه نمی کند. حوادث ۸۸، رویداد تاریخی نیست هرچند در تاریخ هم فصل مهمی را به خود اختصاص خواهد داد،اما این واقعه یک سرفصل از سیاست جاری انتقادی به نظام همچنان باقی خواهد ماند ونظام انتخابات از ذره بین حوادث ۸۸، رهایی نخواهد یافت.
هدی صابر فرزند دانشکده اقتصاد علامه است ونام او درتاریخ سیاسی این دانشکده باقی خواهد ماند و فشارهای سیاسی- مقطعی مانع از پاک شدن این برگ از تاریخ دانشکده اقتصاد علامه نخواهد شد وهمین امر استدلال کسانی را که مانع ارزیابی دیدگاههای اورا در خانه علمیش بر نمی تابند، خنثی وتهی از منطق می کند.
اکنون که دکتر تیمور محمدی یکی از فرزندان علمی دانشکده اقتصاد علامه بر صندلی ریاست آن نشسته است، امید داریم ضمن تسلط وبسط دستاورد های علمی این دانشکده، اجازه ندهد تا اعتبار علمی او ناخواسته در مسیر انسداد رویکرد انتقادی فعالان سیاسی- دانشجویی این دانشکده قرار گیرد.
منبع: کانال نویسنده


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.