دوشنبه 13th جولای 2020 , ساعت: 11:07کد مطلب : 117818 نسخه قابل چاپ
مصطفی قهرمانی

نامه سرگشاده به مصطفی تاج‌زاده

خدمت جناب آقای مصطفی تاج‌زاده !

 

توسط فیلم خبری در کانال فیسبوکی‌اتان مختصراً با دیدگاه‌های شما در رابطه با نامه اخیر آقای محمد موسوی خوئینی‌ها به رهبری آشنا شدم. صاحب این قلم به عنوان یک شهروند عادی این کشور نیز سعی کرده‌است به طرق مختلف نظر خود را در این خصوص بیان کند:

 

  • محمد موسوی خوئینی‌ها هنوز یک معذرت‌خواهی بزرگ به ملت ایران بدهکار است!

مردم ایران آقای موسوی خوئینی‌ها به عنوان پدر معنوی «دانشجویان پیرو خط امام» در جریان اشغال سفارت امریکا در تهران را هنوز خوب به یاد دارد.

اشغال سفارت امریکا در تهران و گروگان‌گیری دیپلمات‌های آن به مدت بیش از ۴۴۴ روز در نهایت با پذیرش بیانیه‌های ننگین الجزایر پایان یافت؛ به لحاظ قوه انفجاری آنی و واکنش‌های زنجیره‌ای پس از آن می‌توان این واقعه را به‌عنوان “ابربحران” تاریخ دیپلماسی معاصر ایران قلمداد کرد.

این رخداد یقیناً تنها یک حرکت خودجوش و یک اقدام نابخردانه و دشمن‌پسند از طرف عده‌ای دانشجوی «جوگیر شده» و«رمانتیست» و رهبر روحانی و «مشتاق چپ‌روی» آنها نبود.

آقای موسوی خوئینی‌ها به‌عنوان مسوول و مقصر اصلی این حرکت و اقدام پس از گذشت قریب ۴۱ سال «نه فقط یک روشنگری بزرگ» بلکه یک «معذرت‌خواهی بزرگ‌تر از آن» به پیشگاه ملت بزرگ ایران بدهکار است!

  • محمد موسوی خوئینی‌ها نه حبیب‌ بن مُظاهر است نه ابوذر غفاری!

محمد موسوی خوئینی‌ها به‌عنوان طرّاح و معمار اشغال سفارت امریکا و گروگان‌گیری از عوامل و ستون‌پایه‌های اصلی سازه‌های استبدادی پس از انقلاب در میهن ما می‌باشد.

 

 

  • در پیشگاه ملت ایران محمد موسوی خوئینی‌ها باید پاسخ‌گو باشد!

رخداد اشغال سفارت امریکا و گروگان‌گیری که با سردمداری محمد موسوی خوئینی‌ها انجام گرفت را با کشته‌شدن ایلچی‌های چنگیز مغول توسط حاکم اُترار و جانب‌داری سلطان‌محمّد خوارزمشاه از او و یا قتل الکساندر گریبایدوف سفیر صاحب‌اختیار و متکبر روسیه‌تزاری به تحریک میرزا مسیح مجتهد استرآبادی هم‌سنگ می‌دانند.

به گواه تاریخ در هر دو مورد نیز ایران مجبور به پرداخت هزینه‌ای سنگین بابت اشتباهات اتباع خود گردید.

با بیانیه‌های الجزایر نیز که پایان‌بخش این ابربحران بودند ملت ایران دگربارهم به غایت مغبون شد و هم محکوم و هنوز هم در حال پرداخت هزینه‌های سیاسی این خطای بزرگ می‌باشد.!

 

جناب آقای تاج‌زاده!

جنابعالی خود شخصاً به عنوان یکی از معدود شخصیت‌های مبارز، خستگی‌ناپذیر و رنج محبس‌دیده جریان اطلاح‌طلبی در میهن ما با پیگیری و حضور مستمراتان و با بیان شیوا، صادقانه‌ و دردمندانه‌اتان به‌مراتب بیشتر محق به داوری و پیگیری مطالبات برحق، دمکراتیک و شهروندی مردم ما هستید تا کسانی هیج‌گاه علاقه‌ای به پاسخ‌گویی و در قرار دادن کارنامه‌اشان در معرض افکارعمومی نبوده‌اند.

مطالبه دمکراتیک «پاسخ‌گو بودن نظام از رأس تا ذیل در برابر شهروندان» را کسی می‌تواند نمایندگی کند که خود مقید و عامل به آداب پاسخ‌گویی باشد.

لطفاً روی اسب بازنده شرط‌بندی نکنید!

از راه دور دست‌اتان را با گرمی تمام می‌فشارم و برایتان از خداوند منان در پیکار برحق‌اتان برای آزادی و حقوق شهروندی و اعتلای میهن ما ایران آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

با تجدید تحیت و ارادت

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.