یکشنبه ۲۵ام اسفند ۱۳۹۲ , ساعت: ۱۲:۱۲کد مطلب : 61430 نسخه قابل چاپ
نظرات اخیر هاشمی؛

مواضع گذشته؛ با صراحت بیش تر

هاشمی یکی از بازیگران تاثیرگذار صحنه سیاست کشور است و مواضع اخیر ایشان که صراحت دارد در تناسب با فضای سیاسی موجود و در ادامه چنین نقشی است و پدیده دور از انتظاری نیست.

 

در باره مواضع اخیر آقای هاشمی در رابطه با ضرورت ریسک کردن و مقاومت و …چه ارزیابی می توانیم داشته باشیم؟

راجع به مواضع اخیر آقای هاشمی باید مروری اجمالی به مواضع وی بعد از انتخابات ۲۲ خرداد سال ۸۸ و شروع جنبش سبز داشته باشیم.

آقای هاشمی به طور مشخص در آن نماز جمعه معروف، همراهی خود را با جنبش سبز و نقدی را که بر اتفاقات آن ایام داشت بیان کرد و می دانیم که بعد از آن هم دیگر اجازه ندادند ایشان نماز جمعه برگزار کند.

در این چهار سال ایشان همراه با معترضین و جنبش سبز حرکت کرد و هزینه های سنگینی هم متوجه خود و خانواده اش شد. فائزه به زندان رفت، مهدی نیز راهی زندان شد ، فاطمه هم به دادگاه کشیده شد و خودش هم از هیچ هجمه و هجوم تبلیغاتی و دروغ پراکنی در امان نماند و نهایتا وقتی به انتخابات سال ۹۲ رسید ایشان با پذیرش ریسک برای نجات کشور از دست اقتدارگرایان نامزد شد و به دلیل همین مواضع و صراحتی که در این دوران در نظر و بیان داشت با کمال تعجب رد صلاحیت شد، و به نظرم هزینه سنگینی را متوجه اقتدارگرایان حاکم و حقانیت اعتراض سبزها در مورد انحرافات حادث در اداره کشور کرد، اما با این همه بداخلاقی و ظلم بازهم از تلاش باز نماند و با سیاست ورزی توانست نقشی تاثیر گذار در انتخابات داشته باشد . ایشان به همراه آقای خاتمی و اصلاح طلبان و سبزها توانستند مسیر انتخابات را به گونه ای پیش ببرند که به انتخاب آقای روحانی، که سخنان و شعارهای اصلاح طلبانه می داد، منجر شود و در واقع این پیروزی آقایان هاشمی و خاتمی و همراهان شان را به دنبال داشت.

بعد از روی کار آمدن دولت آقای روحانی نیز آقای هاشمی محکم تر و صریح تر صحبت کرد و نظر داد.

نظرات کنونی هاشمی ادامه مواضع چهار سال گذشته است

به نظرمی رسد مواضع اخیرایشان هم در ادامه همان مواضع چهار سال گذشته البته با صراحت لهجه بیشتراست.

آقای هاشمی سعی کرده به رغم هجمه تبلیغاتی سنگینی که از سال ۸۴ به بعد متوجه ایشان و خانواده اش بوده و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به اوج رسید نقش خود را در تناسب با فضای جامعه در عرصه سیاسی ایران به بهترین وجه بازی کند و نشان داده که در ایران مرد میدان سیاست است و در تمام فراز و نشیبها توانسته نقش و جایگاه خود را حفظ کند.می دانیم که در سالهای بعد از ۸۸ جریان اقتدارگرا به گونه ای پیش رفت که حتی ایشان را از ریاست مجلس خبرگان هم وادار به کناره گیری کردند، اما هاشمی با سیاست ورزی بسیار هوشمندانه باز هم توانست جایگاه خود را درفضای بشدت متشنج و متحول ایران حفظ و نقش خود را بازی کند .

وی تاکنون نشان داده که یکی از بازیگران اصلی و تاثیرگذار صحنه سیاست کشورمان است و فکر می کنم مواضع اخیر ایشان که صراحت دارد در تناسب با تحولات حادث و فضای سیاسی موجود و در ادامه بازی کردن چنین نقشی است و پدیده دور از انتظاری نیست.

سایت ملی – مذهبی محلی برای بیان دیدگاه های گوناگون است.


حوزه :
 1. efshaye bozorge yek haghigahte tarikhy

  این سند دخالت کامل مارکسیست ها ی روسی در ساختار امنیتی -فرهنگی -سیاسی رژیم شاهنشاهی است
  این سند را سایت توده ای هوادار روسیه یعنی پیک نت منتشر کرده که اینروزها یک پا در کفش دولت روحانی دارد و یک سر در حفظ منافع روسیه

  http://www.pyknet.net/1392/01esfand/25/page/edam.php

  پس همه ان افسانه های “کمونیست کشی شاه ” و “میدان دادن به مذهبی ها ” و پیراهن عثمان کردن ان برای توجیه ریشه های انقلاب ۵٧ و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی (که بعدا در دو اکران به ولایت فقیه و بعدا به ولایت مطلقه فقیه نزول کرد و امروز وجه نه شرقی خود رآ از دست داده و به حکومت سر سپرده و تحت کنترل کامل روسیه و مجیز گوی پوتین در آمده که حتا حمایت چین را هم در شورای امنیت ندارد !) دروغ ساخته پرداخته رسانه های فارسی زبان خارج کشور که بو دجه آنها از مالیات کشورهای غربی نئو لیبرال دموکراسی تامین می شود ! می باشد . اینها همه از صدقه سر : ارتش روزنامه نگا ران , تحلیل گران , نویسندگان , روشنفکران و سیاسیون مارکسیست روسی گریخته از ایران و آمده به غرب ! است .
  ماموریت اینها زیر نام اوپوزیسیون ! تحکیم پایه های حکومت در خط روسیه است (در حالیکه خود رژیم در خط ضد آمریکایی , ضد اسراییلی قرار دارد). اپوزیسیونی که هوادار روسیه و ضد لیبرال دموکراسی و مسلح به شعارهای عوامفریبانه حمایت از حقوق بشر ! و حقوق خلق ها !( به جز خلق اوکرآ ین و خلق سوریه ) و زبان محلی ( البته در اوکرآ ین زبان تحمیلی استعمارگر اشغالگر یعنی روسیه مهم تر است ) می باشد . هدف نهایی اینها چیزی جز فریب مردم ایران نیست و مجبور کردن ایت الله خامنه ای و رهبران ج ا به ماندن در خط روسیه و یا قبول نتایج مرگبار ان در صورت گردش به سوی امریکا و اسراییل .
  یعنی دقیقا بر عکس ان چیزی که هم ایت الله خامنه ای و رژیمش به ان نیاز دارند تا خود را ازشر سوریه شدن و یا در بهترین حالت اوکراین شدن نجات دهند ! و هم مردم ایران برای گزار از دیکتا تو ری فقیر ساز و بنیان بر کن شبه مارکسیستی روسی (با لعآب مذهبی ) به نظامهایی که بیشتر شبیه دموکراسی های غربی و لیبرال باشند و ضمن توسعه اقتصادی از طریق جلب سرمایه گذاری خارجی و رونق اقتصادی از طریق داشتن رابطه عرفی با کشورهای جهان , جلب توریست , فروش نفت و گاز به بالاترین قیمت عادلانه و جلب سرمایه گذاری و همکاری فنی در استخراج نفت ( خصوصا نفت و گاز شمال و لوله های ترانزیت به اروپا و چین و هند ) از طریق تمرین و ممارست به کار نهادینه کردن دموکراسی و حقوق بشر . یعنی همان کاری که امروز از چین تا برزیل همه انجام میدهند . اما فقط برای ایران و اوکراین حرام مارکسیستی است !

  اینها اپوزیسیون واقعی را اخته کرده و در سانسور و حصر خانگی اطلاعا تی قرار داده اند ولی مشتی بیسواد خودی شان در این رسانه ها به کار تحکیم روسیه سالاری مارکسیستی – پوتینیستی مشغولند . بنی صدر فقط یک نمونه بایکوت شده توسط اینها است .
  اینها دائم ایت الله خامنه ای و رهبران ج ا را میترساندند که دولت امریکا دنبال سرنگونی نظام آنها و حمله به ایران ا ست ! حالا که این دروغشان آشکار شده دنبال این هستند که رهبران ج ا را بترسانند که شما اگر به راه روسیه محور شبه مارکسیستی کره شمالی اتمی نروید امریکا حقوق بشر را به میان می آورد و دولت شما را سا قط میکند ! عوامل ریش دارشان در حکومت مثل علی لاریجانی و توکلی و … هم بنزین به آتش می پاشند !
  گاهی می گویند ایت الله خامنه ای خودش روسی است ! گاهی از روسیه و حق استعماری ان بر کشورهای همسایه و اشغال آنها حمایت میکنند !
  یکی نیست از اینها بپرسد
  اگر ایت الله خامنه ای روسی است
  شما ها که اپوزیسیون هستید چرا روسی ترید ؟
  از استعمار نوی پوتین و اشغال و تجاوز روسیه چرا حمایت میکنید ؟ اقلا خامنه ای سکوت کرده ولی علنا دفاع نمی کند مثل شما ؟
  آنطرف عده ای دیگر از شما میگویند ایت الله و تندروها و … اسراییلی هستند !
  بالاخره ما نفهمیدم
  این حکومت آمریکایی است ؟ یا روسی ؟
  اما فهمیدیم که شما اپوزیسون قلابی با پول و بودجه امریکا به کار تبلیغ روسیه و حفاظت از منافع رویه در همه جا از ایران و اوکراین تا برزیل و مصر و شیلی و کوبا مشغولید
  راه حل طبیعی کشور ما این است که در شرایطی که اکثر اعراب به دنبال تشکیل یک اتحاد سنی علیه ایران و عراق هستند , هر چه زودتر با چرخش به سوی هم پیمانان قبلی در سنتو پیوسته و اسراییل را به رسمیت بشناسیم .
  محور طبیعی ترکیه – عراق – ایران حو ل اتحاد با امریکا باید فورا شکل بگیرد و گرنه سلفی گرایان از عربستان تا مصر با کشیدن پاکستان به سوی خود یک جهنم جنگ های مذهبی راه خواهند انداخت که سوریه و عراق پیش ان هیچ باشند .
  فقط مستند نفرت پراکنان مذهبی ( شیعی و سنی ) را در بی بی سی انگلیسی ببینید . جنگ شیعه و سنی قرار است جای جنگ اعراب و اسراییل بنشیند ( علت آنهم حمایت ج ا از اسد جنایت کار است ). روس ها در این میان به غارتگری و منافع و حرص و ولع بی پایان خود به کشور گشایی و استعمار به چیز دیگری نمی اندیشند
  چپ روسی جنگ های مذهبی را به پا ی امریکا می نویسد در حالیکه امریکا بزرگترین خدمت را به مردم ایران و کویت و امنیت جهانی کرد که ان دیوانه را نا بود کرد . اگر او بود الان با عربستان و مصر ریشه ایران را میزدند و کل خا ور میانه الان در آتش بود . پوتین هم انحصاری نفت و گازش را سه لا پهنا می فروخت به چین و آلمان !
  من امیدوارم که سایت پیک نت زوایای تاریک دیگری از فراماسونری مارکسیست های روسی در حکمت ج ا را هم فاش کند
  از سایت توده ای پیک نت برای باز کردن تاریخ نفوذ توده ایها به تشکیلات شاه و منحرف کردن ان به سمت نظام تک حزبی ( شبیه سازی روسی – مارکسیستی برای آماده سازی کودتا ) متشکریم . تا پایان کار پوتین در ایران و شکست کامل اوراسیا یک افشاگری دیگر بیشتر نمانده !
  افشی نفوذ دوگانه مارکسیسم روسی به همه سیستم امنیتی – نظامی -فرهنگی رژیم و اپوزیسیون رژیم !
  مها ر دوگانه روسی !

  https://khodnevis.org/article/56083

  http://www.roozonline.com/persian/opinion/opinion-article/archive/2014/march/16/article/-83164aa2f6.html

  http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=58878

 2. حمید

  هاشمی حداقل برای خودش ارزشی قائل است . دیگر دولت مردان جناخ راست یک بار کلاه خود را قاضی کنند و موضع گیزی های خود را مرور ، ببینند چه قضاوتی در باره خود دارند . انسان گمان میکند که تنها معیار ماندگاری در این نظام ، حماقت است ، که چنین مسابقه ای بین اینها در گرفته است .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.