سه شنبه ۳ام مرداد ۱۳۹۶ , ساعت: ۰۴:۰۵کد مطلب : 104369 نسخه قابل چاپ

مسوولیت «ما» در قبال حصر

🔺حصر عملی غیرقانونی، غیرشرعی، غیراخلاقی و مخالف منافع و همبستگی ملی است. استمرار آن موجب مسئولیت مضاعف نه تنها برای رهبر و مسئولین نظام، بلکه برای مراجع و علما و همه ماست.

♦️حصر عملی غیرقانونی است. مسئولیت مستقیم آن با رهبر جمهوری اسلامی و سپس مقامات قضایی است. چه آنهایی که در انجام و استمرار این جرم مباشرت و مشارکت دارند و چه آنهایی که اقدام لازم برای پایان دادن به این جرم مشهود و تعقیب و کیفر مجرمین انجام ندادند. رییس و دبیر شورای عالی امینت ملی مسئولیت مستقیم دارند زیرا تاکنون در این خصوص شفاف‌سازی نکرده‌اند و حداقل اجازه استمرار توجیه امر غیرقانونی را در پوشش مصوبه‌ای که وجودش موردتردید است (و در صورت وجود نیز غیرقانونی است) داده‌اند.

🔺حصر عملی غیرشرعی است. یکی از مهم‌ترین وظایف مراجع و علمای دین، حق‌طلبی و حق‌خواهی و مبارزه با ظلم است. مراجعی که تاکنون به این حصر غیرشرعی اعتراض نکرده‌اند و یا از توان و امکانات خود برای پایان بخشیدن به آن استفاده نکرده‌اند و سکوت و انفعال پیش‌گرفته‌اند در پیشگاه پروردگار و مردم مسئول هستند.

📌 اما همه ما یعنی همه ما شهروندان در هر مقام و موقعیتی که هستیم (به‌ویژه آنهایی که به نمایندگی ما در مناصب رسمی و غیررسمی قدرت هستند و باید پاسخ گوی ما باشند) به‌اندازه توان و امکانات خود نیز مسئولیت داریم. مسئولیت خودمان را جدی بگیرم و فقط منتظر دیگران نباشیم. و البته باید سپاس‌گزار آنهایی باشیم که برای ایفا این تعهد اخلاقی و عمومی از فرصت‌ها و امکانات خود (حتی اگر اندک باشد) هیچ دریغ نمی‌کنند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.